Budućnost se vratila nakon minus 23, pa izgubila u Trentu

Šanse za jedno od prva četiri mjesta u grupi B praktično više ne postoje, nakon poraza (79:76) na gostovanju ekipi koja je do večeras imala samo dvije pobjede u Evropkupu

20938 pregleda 16 komentar(a)
Donio preokret, pa promašio dva ključna šuta u posljednjem minutu: Tre Bel-Hejns, Foto: Aquila Basket Trento

I petu godinu zaredom, „Morača” će biti „preskočena” kada se budu igrale utakmice nokaut faze Evrokupa.

Posljednja je odigrana 9. marta 2018, kada je Darušafaka dobila revanš četvrtfinala i kasnije osvojila trofej, a od tada je Budućnost Voli jednom igrala u Evroligi, jednom stala u grupnoj fazi drugog po kvalitetu evropskog takmičenja, u kojem je 2021. izgubila u Ljubljani kao domaćin od Monaka, a lani od Andore u gostima.

Sada je imala šansu makar da ostane u igri za jedno od prva četiri mjesta u grupi B i prednost domaćeg terena u osmini finala, ali se čini da ju je prokockala - u duelu sa ekipom koja je do večeras imala samo dvije pobjede i čak 13 poraza, Trentom, tim Vladimira Jovanovića je odigrao očajno 1. poluvrijeme, imao minus 23, preokrenuo, ali je ipak izgubio 79:76.

O igri „plavih” u prvih 20 minuta najbolje su govorile brojke. Italijanski tim, koji je prošle sezone u Evrokupu imao skor 1:15, a ove ga jedva nadmašio, vodio je 21 razlike (49:28) i imao više skokova u napadu nego Budućnost u odbrani - 12 naspram 11. Uzgred, Podgoričani su trojke šutirali mizernih 10-0.

Na nivou su donekle bili samo Tre Bel-Hejns sa 11 i Erik Grin sa 10 poena, a ostali su podbacili i u odbrani i u napadu.

Trento je na početku 3. četvrtine došao do rekordnih 23 razlike (51:28), Budućnost sa osam vezanih poena prišla na 51:36, potom trećom trojkom u 3. četvrtini (poslije Manuela Lekomta i Petra Popovića pogodio i Bel-Hejns) na 56:42, i natjerala Emanuelea Molina na tajm-aut.

Domaći su se nakratko probudili, ali je Budućnost sa novom serijom 8:0 došla na 60:50, a posljednju dionicu dočekala sa minus devet (62:53).

Edin Atić ju je otvorio polaganjem, potom je Grin dao trojku, bek iz BiH iskoristio dva bacanja, a Džej Džej O’Brajen izjednačio na 62:62 na sedam minuta i 22 sekunde do kraja.

Tada je tempo pojačao i Bel-Hejns i na isteku 36. minuta donio prvo vođstvo Budućnosti (69:68).

Kanađanin je donio i posljednje izjednačenje na 57 sekundi do kraja (75:75), ali je potom promašio jedno od dva bacanja, a nakon koša Deriona Etkinsa i trojku iz teške pozicije za produžetke.

Bel-Hejns je bio najefikasniji u Jovanovićevom timu sa 24 poena, Grin je ubacio 18, a O'Brajen 10.

Kod domaćih su dvocifreni bili Dijego Flakadori (16), Andrejs Gražulis (14), Mateo Spanjolo (12) i Etkins (11).

TRENTO - BUDUĆNOST VOLI 79:76 (24:13, 25:15, 13:25, 17:23)

Trento - „BLM group arena”. Gledalaca: 400. Sudije: Travicki (Poljska), Konstantinovs (Letonija), Picilkas (Grčka).

Trento: Konti 2, Spanjolo 12 (2-2), Foraj 3, Flakadori 16 (2-1), Udom 5 (3-0), Del'Ana, Kroford 7 (2-1), Ladurner, Gražulis 14 (1-1), Etkins 11 (4-4), Lokit 9 (6-5).

Budućnost Voli: Rejnolds, Bel-Hejns 24 (9-6), Atić 6 (2-2), Kaba 7 (4-3), Lekomt 4 (1-1), Lazić, O’Brajen 10 (2-0), Ilić, Jagodić-Kuridža 4 (2-2), Drobnjak, Popović 3, Grin 18 (5-3).