Čikago savladao Majami, Juta iznenadila Boston

Bulsi upisali četvrtu pobjedu na posljednjih pet utakmica, Seltiksi poklekli u završnici

5152 pregleda 1 komentar(a)
Batler poentira preko Vučevića, Foto: Reuters

Čikago je savladao Majami u "Junajted centru" (113:99) i potvrdio da se nalazi u usponu forme.

Nikola Vučević je ponovo imao dabl-dabl učinak: 13 poena (6/8 iz igre) i deset skokova.

Upravo je Vučević početkom treće četvrtine donio Bulsima plus 27 (76:49), ali gosti sa Floride nisu odustajali, te su u jednom trenutku bili na svega minus tri (93:90).

Ipak, "vrelina" nije imala snage za totalni preokret, pa su na kraju upisali 34. poraz u sezoni.

U redovima ekipe iz "vjetrovitog" grada najefikasniji je bio Demar Derozan sa 24 poena, a Kobi Vajt i Zek Levin su ubacili po 18.

Hit je predvodio Džimi Batler, koji je postigao 24 koša, Bam Adebajo je imao jedan manje, dok je Maks Štrus dodao 20.

Boston je preko 40 minuta vodio u Solt Lejk Sitiju, ali je posustao u finišu i izgubio rezulatatom 118:117.

Tejlen Horton-Taker je na pola minuta do kraja doveo Jutu u vođstvo (118:117), a Voker Kesler je posljednjem napadu Seltiksa izblokirao Grenta Vilijamsa na obruču i donio pobjedu "džezerima".

Lauri Markanen bio najbolji u redovima domaćina sa 28 poena, Horton-Taker je ubacio 19, a Oči Agbađi 16.

U ekipi iz Masačusetsa se istakao Džejlen Braun, koji je postigao 25 koševa, Grent Vilijams je dodao 23, dok je Malkom Brogdon upisao 16.

U ostalim mečevima, Orlando je slavio protiv LA Klipersa (113:108), Filadelfija je lako izašla na kraj sa Indijanom (141:121), Toronto je bio bolji od Minesote (122:107), Memfis je savladao Golden Stejt (133:119), a Sakramento je kompletirao istočnu turneju pobjedom protiv Vašingtona (132:118).