Kao da je grupa građana izašla na megdan ekipi - Budućnost u duelu sa Gran Kanarijom doživjela najteži poraz u Evrokupu

Nemoć izabranika Vladimira Jovanovića najbolje oslikao detalj iz 23. minuta, kada je najstariji igrač „plavih” Marko Jagodić-Kuridža divljački naletio na Aleksandera Balcerovskog, zbog čega je dobio nesportski faul, a mogao da bude isključen. Granka slavila 94:69 i nanijela „plavima” najteži poraz ikada u „Morači” u Evrokupu

34112 pregleda 43 komentar(a)
Jedini nešto radio u napadu: Erik Grin, Foto: KK Budućnost Voli/Filip Roganović

Deseti međusobni meč, deveti poraz Budućnost Volija od Gran Kanarije. I nikad sa gorčim ukusom u ustima, jer se tim Vladimira Jovanovića obrukao i doživio najteži poraz u Evrokupu u „Morači” u istoriji - 94:69.

Do sada je Budućnost četiri puta gubila 24 razlike - dva puta od Unikahe (62:86 i 66:90), po jednom upravo od tima sa Kanarskih ostrva (66:90) i Bajerna (44:68).

Nije, ipak, oboren apsolutni rekord, jer je CSKA u hramu crnogorskog sporta 25. oktobra 2001. u Evroligi slavio 103:72.

Granka je tačno znala šta želi, gdje da napada, otkrila sve rupe u odbrani rivala koje je htjela i savršeno sprovodila plan u djelo.

Budućnost je, s druge strane, na oba kraja terena izgledala kao grupa građana, skupina momaka koji su se večeras prvi put vidjeli.

Ogromna razlika u kvalitetu, ali ne individualnom, već timskom, vidjela se u prvim minutima - gostu su dali tri trojke i poveli 13:4, a sve što je Budućnost uspjela da uradi je da priđe na 11:18.

Tim Jake Lakoviča je imao spreman odgovor - serijom 14:0 je u 13. minutu poveo 32:11, čime je praktično riješio pitanje pobjednika.

Ni tu nije bio kraj hodu po mukama, jer je šestoplasirani tim ACB lige serijom 9:0 (trojka Nikolasa Brusina, pa pogodak iza linije 6,75 i koš i dodatno bacanje Džona Šurne) stigao do nestvarnih plus 26 (44:18) u 17. minutu.

Nemoć Jovanovićevih izabranika najbolje je oslikao detalj iz 23. minuta, kada je najstariji igrač „plavih”, Marko Jagodić-Kuridža, divljački naletio na Aleksandera Balcerovskog, zbog čega je dobio nesportski faul, a mogao je da bude isključen.

Jedini koji je nešto pokušavao, a i uspijevao u napadu bio je Erik Grin, iako je imao izuzetno težak zadatak, jer mu je najčešće direktni rival bio 10 centimetara viši i znatno jači Nikolas Brusino. Nažalost, sve dobro što bi američki bek napravio, Argentinac sa italijanskim pasošem bi brzo poništio, jer je uvijek imao spreman odgovor.

Grin je, ipak, iskoristio kada ga je preuzeo crnogorski internacionalac Jovan Kljajić i bio najzaslužniji što je Budućnost u posljednjem minutu 3. četvrtine prišla na 50:66.

To je bilo sve, jer su gosti opet nametnuli ritam i na nepuna četiri minuta prije kraja stekli rekordnih plus 29 (86:57), pa su „varvari” počeli da uzvikuju „Vlado odlazi”.

Ti povici su postali još glasniji na kraju meča, kada su i ostali navijači počeli da zviže i negoduju...

Ni predsjednik kluba Dragan Bokan nije lako podnio težak poraz, pa se odmah nakon meča uputio ka svlačionici.

BUDUĆNOST VOLI - GRAN KANARIJA 64:89 (11:24, 16:24, 23:20, 19:26)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 600. Sudije: Difala (Francuska), Roša (Portugal), Šukis (Litvanija).

Budućnost Voli: REJNOLDS 5, BEL-HEJNS 3 (2-1), Šehović, Atić, KABA 8 (5-2), Lekomt 1 (2-1), Lazić 5 (2-2), O’BRAJEN 9 (1-1), Jagodić-Kuridža 2, POPOVIĆ 7, Grin 25 (6-6), Kamenjaš 4.

Gran Kanarija: BALCEROVSKI 2 (2-0), Kljajić, SLOTER 5, Basas 6 (4-3), ALBISI 11, Benite 10, BRUSINO 14, Salvo 16, ŠURNA 16 (1-1), Diop 5 (2-1), Mutaf 5, Stević 4.