Oklahoma savladala Kliperse, Klivlend bolji od Bruklina

Tanderi upisali osmu pobjedu na posljednjih deset utakmica, Kavalirsi nanijeli Netsima četvrti poraz u nizu

3491 pregleda 0 komentar(a)

Na Zapadu se nastavlja borba za plej-of, a Oklahoma je bila bolja od direktnog konkurenta, Klipersa, u Los Anđelesu rezultatom 101:100.

Ipak, ono što će više zabrinuti Kliperse od poraza jeste povreda Pola Džordža, koji je na četiri minuta do kraja utakmice, bio primoran da napusti igru, nakon što se pri doskoku nezgodno dočekao na desnu nogu.

Domaćini su odlično otvorili meč, poveli 18:4, ali su se Tanderi brzo vratili u egal, koji je bio aktuelan tokom svih 48 minuta igre.

Nakon povrede Džoržda, gosti su preuzeli vođstvo (93:97), ali su Klipersi imali šansu da u posljednjem napadu "ukradu" pobjedu.

Kavaj Lenard je preuzeo odgovornost, ali nije uspio da uputi šut ka košu na vrijeme, što mu je maksimalno otežao sjajni Lu Dort.

Šej Gildžiš Aleksander je ubacio 31 poen protiv bivšeg tima, Džejlen Vilijams je imao 20, a Džoš Gidi 13.

Lenard je bio najefikasniji u redovima "makazica" sa 21 košem, Džordž je dodao 18, dok je Rasel Vestbruk postigao 15.

Klivlend je upisao 46. trijumf u sezoni, savladavši Brukin 115:109. Ovo je timu iz predgrađa Njujorka četvrti vezani poraz.

Kavalirsi su sredinom trećeg kvartala imali plus 24 (60:84), ali su Netsi na 40 sekundi do isteka regularnog toka prišli na minus šest (106:112). Međutim, vremena za potpuni preokret nije bilo.

Donovan Mičel je predvodio "konjanike" sa 31 poenom, Karis Levert je imao 18, dok su Evan Mobli i Darius Garland postigli po 17.

Dejron Šarp je bio najefikasniji u redovima "mrežica" sa 20 koševa, Spenser Dinvidi je dodao 19, a Mikal Bridžis 18.

U ostatku sinoćnjeg programa, Boston je bio ubjedljiv u Sakramentu (132:109), Orlando je nadjačao Vašington (122:112), Atlanta je pobijedila Detroit (129:107), dok je Nju Orleans rutinski odradio posao protiv San Antonia (119:84).