Srbija iskoristila sve prednosti protiv Italije: Sa Rusijom za finale

Srpski tim je iskoristio ogromnu prednost u reketu, koju imaju Marjanović i Kuzmić, ali i veći talenat od Italije, koja u napadačkom potencijalu može da računa samo na Belinelija i Datomea
143 komentar(a)
Bogdanović, Foto: FIBA
Ažurirano: 13.09.2017. 20:31h

Srbija, iako desetkovana povredama i otkazima, ponovo je u završnici velikog takmičenja.

Izabranici Saše Đorđevića plasirali su se u polufinale Eurobasketa, pobjedom nad Italijom 83:67.

Očekivano, srpski tim je iskoristio ogromnu prednost u reketu, koju imaju Marjanović i Kuzmić, ali i veći talenat od Italije, koja u napadačkom potencijalu može da računa samo na Belinelija i Datomea.

Srbija se mučila u napadu na početku, četiri i po minuta nije postigla koš, ali Italijani nisu iskoristili dobru defanzivu i lošu organizaciju rivala da steknu veću prednost od pet razlike (5:0, 7:2)...

Kako je vrijeme odmicalo, Srbija je uhvatila ritam kakav je željela, postavila igru kako joj odgovara, preokrenula i bez velikih oscilacija lagano povećavala prednost.

Prvi put je dvocifrena bila, nakon trojke Mačvana za 38:27, dva i po minuta prije kraja poluvremena, da bi sredinom treće četvrtine iznosila 15 razlike - 52:37...

Do kraja je to bio lagan posao za Srbiju...

Bogdan Bogdanović je imao loše šutersko veče, prvu trojku je pogodio iz osmog pokušaja sredinom posljednje četvrtine, je ipak postigao 22 poena (1-9 za tri), Milan Mačvan je ubacio 13.

U italijanskom timu Marko Belineli je postigao 18, Luiđi Datome 15.

Srbija u polufinalu u petak igra sa Rusijom.