Partizan nakon dvije godine srušio Cedevita-Olimpiju

Ekipa Željka Obradovića u 23. kolu Admiralbet ABA lige slavila 76:73

13954 pregleda 5 komentar(a)
Zek Ledej na večerašnjoj utakmici, Foto: Partizan Mozzart Bet/Dragana Stjepanović

Košarkaši Partizana savladali su večeras Cedevita Olimpiju (76:73) u 23. kolu Admiralbet ABA lige.

Ekipa Željka Obradovića je nakon dvije godine savladala rivala iz Ljubljane i napravila krupan korak ka prvom mjestu na kraju regularnog dijela. "Crno-bijeli" su, uz meč manje, na skoru 20-2, Crvena zvezda, uz dva meča manje, na 18-3.

Pobjednik je odlučen u samom finišu - pri rezultatu 69:68 za goste, Janis Papapetru je pogodio trojku, a onda i Dante Egzum jedno bacanje i Partizan do kraja meča nije ispustio vođstvo.

Cedevita je od početka meča vodila, djelovala svježije i poslije 20 minuta vodila 46:44.

I poslije 30 minuta gosti su imali dva poena prednosti (66:64), ali su u posljednjih deset postigli samo sedam poena, pa je poraz bio neizbježan.

Najefikasniji kod Partizana bio je Papapetru sa 14 poena. Zek Ledej je dodao 13, Alen Smailagić 12, dok su po 10 imali Kevin Panter i Dante Egzum.

Na drugoj strani je Džoš Adams ubacio 19, Jogi Ferel 17, a Karlo Matković 14 poena.