Budućnost Voli od ivice katastrofe umalo do spektakularnog preokreta, Ulm rival u osmini finala

Tim Vladimira Jovanovića početkom posljednje četvrtine gubio 22 razlike, ali je 44 sekunde prije kraja prišao na 75:72. Tada je Aksel Butej pogodio iz teške pozicije i donio trijumf Turk Telekomu. Podgoričani će u osmini finala gostovati Ulmu, koji je pobjedom nad Klužom (91:71) obezbijedio 3. mjesto u grupi A

27887 pregleda 13 komentar(a)
Edin Atić i Alfa Kaba na večerašnjoj utakmici, Foto: Turk Telekom
Ažurirano: 29.03.2023. 22:04h

Osminu finala Evrokupa košarkaši Budućnost Volija će dočekati sa polovičnim skorom (9:9), nakon trećeg vezanog poraza, ovog puta na gostovanju Turk Telekomu.

A više od novog neuspjeha, i to na utakmici koja za njih nije imala nikakvu važnost, brine loše izdanje izabranika Vladimira Jovanovića, sve dok nije zaprijetila katastrofa. Doduše, hrabri to što je postava koja je završila meč pokazala karakter.

Bilo je minus 22 nekoliko puta u posljednjoj četvrtini, ali je Budućnost nevjerovatnom serijom 21:2 prišla na 75:72. Spektakularan preokret spriječio je Aksel Butej košem iz teške pozicije, na isteku napada, za 77:72 na 21 sekundu do kraja. To je i bio konačni rezultat.

„Plavi” su dobro počeli meč u Ankari, vodili 28:21 u 12. minutu, ali su se tada „ugasili” i omogućili Turk Telekomu da serijom 18:2 zaključi 1. poluvrijeme i praktično riješi pitanje pobjednika.

Lider turskog Superliga je dominirao do početka posljednje četvrtine, stekao rekordnih plus 22, a onda nestao sa terena.

Podgoričani su na krilima raspoloženog Aleksandra Lazića, te Kenana Kamenjaša i Petra Popovića, prišli na 75:70 na 68 sekundi do kraja.

Ni to nije bio kraj, jer je Kamenjaš nakon ofanzivnog skoka 44,6 sekundi prije kraja smanjio na 75:72, te zaključio seriju 21:2, tj. 15:0.

Tada je Butej po ko zna koji put ove sezone pokazao kakav je šuter...

Turk Telekom je ovom pobjedom osigurao 2. mjesto u grupi B i prednost domaćeg terena makar u osmini finala i četvrtfinala.

Budućnost će, s druge strane, na startu nokaut faze gostovati Ulmu, koji je savladao Kluž 91:71 i osvojio 3. mjesto u grupi A.

TURK TELEKOM - BUDUĆNOST VOLI 77:72 (19:19, 20:11, 22:15, 16:27)

Ankara - „Ankara arena”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Zamojski (Poljska), Rosi (Italija), Silva (Portugal).

Turk Telekom: Guler, Jagmur, ONDŽEL, Erden 0 (2-0), Demir 3, Tejlor 18 (6-4), GRENT 5 (2-1), JILMAZ 9, Erik 6 (4-2), SESTINA 8, Butej 17 (3-3), DŽONS 11 (2-1).

Budućnost Voli: REJNOLDS, BEL-HEJNS 14 (4-4), Šehović, Atić 8, KABA, Lekomt 3, Lazić 16 (3-2), O'BRAJEN 8 (2-2), Drobnjak, POPOVIĆ 6, Grin 8, Kamenjaš 9 (4-3).