David Mirković u idealnoj petorci Evroliginog turnira

5201 pregleda 5 komentar(a)
David Mirković, Foto: Euroleague.net

Košarkaš SC Derbija, David Mirković, izabran je u idealnu petorku juniorskog turnira Evrolige, koji je održan u Beogradu.

Nikšićanin je igrao za Next Generation tim, a prosječno je bilježio 17,5 poena (52,6 odsto za dva, 35,7 % za tri) i 9,8 skokova za indeks 20,5.

Osim Mirkovića u idealnu petorku su izabrani Nikola Topić (Crvena zvezda), Filip Jović (Mega), Noa Esenge (INSEP) i Serhio de Larea (Valensija).

Za najkorisnijeg igrača je proglašen Topić.

Osim Mirkovića na turniru je nastupao još jedan košarkaš SC Derbija - Vasilije Todorović. On je prosječno bilježio 18,3 poena.

Na turniru je trebalo da igra i Demir Dogan, ali on nije učestvovao zbog visoke temperature.

Next Generation je danas osvojio 3. mjesto, jer je nakon produžetka savladao čuvenu francusku akademiju INSEP (77:70).

Plasman na finalni turnir je izborila Mega, koja je takođe nakon produžetka savladala Crvenu zvezdu (80:79).