Milvoki lako savladao Čikago, Klipersi bolji od Lejkersa u gradskom derbiju

Baksi pobjedom nad Bulsima obezbjedili prednost domaćeg terena kroz čitav plej-of, Klipersi 11. put zaredom savladali gradskog rivala

4869 pregleda 3 komentar(a)

Iako su bili bez Janisa Antetokumpa, Milvoki je uspio da slavi protiv Čikaga (105:92) i time obezbjedi prednost domaćeg terena kroz čitav plej-of.

Baksi su u trećoj četvrtini napravili seriju 15:0, kojom su se vratili iz deficita od 10 poena, a zatim su u četvrtoj dionici povećali prednost i riješili utakmicu u svoju korist.

Nikola Vučević je bio najbolji pojedinac ekipe iz "vjetrovitog" grada sa 21 poenom (9/21 iz igre) i 11 skokova. Kobi Vajt i Zek Levin su uz našeg reprezentativca bili jedini dvocifreni, ubacivši 14, odnosno 13 koševa.

Nikola Vučević

Bobi Portis je sa 27 i 13 skokova predovdio tim iz Vinskonsina, Bruk Lopez je postigao 26, dok je Džru Holidej upisao dabl-dabl: 20 koševa i 15 asistencija.

U bitki za Los Anđeles, pobjedu su odnijeli Klipersi rezultatom 125:118.

Dvije ekipe su u meće ušle sa identičnim omjerom pobjeda i poraza (41-38), ali su Klipersi i 11. put u nizu bili neriješiva enigma za "jezeraše".

Klipersi su drugu četvrtinu dobili rezultatom 34:21 i time napravili razliku koju od kraja nisu ispuštali.

Norman Pauel je imao 27 poena u redovima pobjednika, Kavaj Lenard je postigao 25, Ivica Zubac 17, uz 13 uhvaćenih lopti...

Lebron Džejms je sa 33 koša bio najefkasniji u gubitničkom taboru, Ostin Rivs je dodao 20, dok se Entoni Dejvis zaustavio na 17.

Dalas je trijumfovao nad Sakramentom (123:119) i sad ima isti skor kao Oklahoma (38-42) na 10. poziciji, posljednjoj koja vodi u plej-in.

Iako su su gubili 13 razlike u trećoj četvrtini, Maveriksi su zahvaljujući sjajnom drugom poluvremenu Kajrija Irvinga (25 od 31 poen ubacio u drugom dijelu meča) uspjeli da preokrenu i zabilježe prijeko potrebnu pobjedu.

Dončić je imao dva poena manje od Irvinga, uz 10 skokova i šest uspješnih dodavanja, a Tim Hardavej je doprinio sa 24 koša.

Dieron Foks je bio najbolji strijelac Kingsa sa 28 poena, Domantas Sabonis je imao tripl-dabl (19-11-11), dok je Harison Barns dodao 16 koševa.