Deveta uzastopna pobjeda u ABA ligi, 3. mjesto u rukama Budućnost Volija

Tim Vladimira Jovanovića savladao Megu u Sremskoj Mitrovici 85:76 i praktično obezbijedio 3. mjesto pred plej-of AdmiralBet ABA lige

31397 pregleda 80 reakcija 6 komentar(a)
Po ko zna koji put pokazao kakav je šuter: Erik Grin, Foto: ABA liga/Dragana Stjepanović

U duelu prepunom oscilacija, u kojem je gubila sedam razlike u 2. četvrtini, na poluvremenu imala plus 16, a potom dozvolila rivalu da je sustigne, Budućnost Voli je upisala veoma važnu pobjedu - tim Vladimira Jovanovića je savladao Megu u Sremskoj Mitrovici 85:76 i praktično obezbijedio 3. mjesto pred plej-of AdmiralBet ABA lige.

Da bi bili sigurni na toj poziciji, „plavima” je dovoljno samo da u sljedećem kolu savladaju Borac, nevezano za to šta će uraditi Cedevita Olimpija u utorak protiv Mornara u Baru, odnosno u Ljubljani protiv Mege i Crvene zvezde.

I nije ovaj trijumf, deveti uzastopni u regionalnom takmičenju, samo rezultatski važan, već i za samopouzdanje pred gostovanje Ulmu u osmini finala Evrokupa.

Nakon izjednačene 1. četvrtine, Mega je prva stekla osjetnije vođstvo, jer je na početku 13. minuta vodila 32:25.

Odgovor je bio sjajan - Marko Jagodić-Kuridža je pokrenuo ekipu, Erik Grin sa šest poena i fenomenalnom asistencijom za Kenana Kamenjaša donio dvocifrenu prednost, a onda trojkom za plus 16 (54:38) zaključio poluvrijeme.

Tre Bel-Hejns je na početku nastavka povisio na 56:38, ali je Mega iskoristila ogroman pad u igri izabranika svog prošlogodišnjeg trenera i u 28. minutu stigla do izjednačenja.

Kamenjaš je, ipak, još jednom pokazao kvalitet i serijom ofanzivnih skokova i poena, kao i dobrom igrom u odbrani, omogućio svom timu da na polovini posljednje dionice stekne sigurnih 76:64 i mirno privede meč kraju.

Grin je bio najefikasniji sa 17 poena, Džej Džej O’Brajen je ubacio 16, Bel-Hejns 15, Kamenjaš 14...

MEGA - BUDUĆNOST VOLI 76:85 (24:24, 14:30, 26:14, 12:17)

Sremska Mitrovica - Dvorana „Pinki”. Gledalaca: 2.500. Sudije: Kardum, Kruljac (Hrvatska), Porobić (BiH).

Mega: Paunović, BRANKOVIĆ 23 (6-5), RUDAN 14 (2-1), KAZALON 9 (6-4), ĐURIŠIĆ 12 (2-1), Kovačević, Cerovina 7 (4-3), RORI 7, Grbović 4, Terzić, Mušikić.

Budućnost Voli: Rejnolds, BEL-HEJNS 15 (6-5), Šehović, ATIĆ 8, Kaba, Lazić 1 (2-1), O’BRAJEN 16 (6-4), Jagodić-Kuridža 10 (4-2), Drobnjak, Popović 4 (4-4), GRIN 17 (4-3), KAMENJAŠ 14.