Klipersi sigurni protiv Portlanda, Minesota ubacila 151 poen San Antoniju

Klipersi preuzeli peto mjesto na Zapadu, Minesota zabilježila 41. pobjedu u sezoni

4937 pregleda 0 komentar(a)
Vestbruk poentira na obruču, Foto: Reuters

Trijumfom nad Portlandom (136:125), LA Klipersi su preuzeli peto mjesto na Zapadu od Golden Stejta i u posljednjoj utakmici sezone protiv Finiksa, "makazice" će odlučivati svoju sudbinu.

Gosti iz Oregona su imali vođstvo na poluvremenu (64:70), ali su domaćini na početku trećeg kvartala serijom 14-2 preuzeli kontrolu. Trojkom Kevina Noksa Blejzersi su prišli na minus 1 (86:85), a ekipa iz "grada anđela" je novom serijom 23-7 riješila pitanje pobjednika.

Kavaj Lenard je bio najefikasniji sa 27 poena, Norman Pauel je postigao 23, a Rasel Vestrbuk 20, uz po šest skokova i asistencija.

Kevin Noks se istakao u redovima Trejlblejzersa, ubacivši 30 koševa, Šejdon Šarp je dodao 26, dok se Trendon Votford zaustavio na 24.

Minesota je na gostovanju San Antoniju (151:131) upisala 41. pobjedu u sezoni i osigurala deveto mjesto, u najgorem slučaju.

Timbervulvsi imaju šansu da sezonu završe na osmoj poziciji, jer večeras od 21:30 dočekuju direktnog konkurenta, Nju Orleans.

Ukoliko ih savladaju, biće im potrebna samo jedan trijumf u plej-inu da bi se plasirali u doigravanje.

"Vukovi" su se "raspucali" u Teksasu. Ubacili su 24 trojke iz 43 pokušaja i time napravili ključnu prednost protiv "mamuza".

Entoni Edvards je predvodio ekipu iz Mineapolisa sa 33 poena, Karl Entoni Tauns je postigao 22, Majk Konli 20, Džejden MekDenijels 16...

Džulijan Šempejn imao 24 koša za Sparse, Keita Bejts-Diop se zaustavio na 22, a Tre Džons je zabilježio tripl-dabl (21-10-12).

U duelu bez ikakvog rezultatskog značaja, Juta je slavila protiv Denvera (118:114).

Nagetsi su već obezbjedili prvo mjesto na Zapadu, dok su "džezeri" ispali iz trke za plej-of prije nekoliko dana.

Trener ekipe iz Kolorada, Majk Meloun je iskoristio ovaj meč da pruži priliku svim igračima, dok su starteri igrali 20-ak minuta.

Očai Agbađi je sa 28 poena bio najbolji pojedinac tima iz Solt Lejk Sitija, hrvatski internacionalac, Luka Šamanić, je dodao 23, Kris Dan 19, Simone Fontekio 16...

Kentavijus Kaldvel-Poup je ubacio 21 koš za "grumenje", Džamal Mari je imao 20, Eron Gordon i Majkl Porter po 15, Kristijan Braun 14...Nikola Jokić je za 27 minuta na parketu imao šest poena (2/5 iz igre), uz po 10 skokova i uspješnih dodavanja.