MZT odradio "zicer", čeka na pomoć Budućnosti u "Morači"

MZT očekivano dobio nemotivisanuu Cibonu, opstanak ekipi iz Skoplja zavisi od ishoda sjutrašnjeg gostovanja Borca u "Morači"

12188 pregleda 6 komentar(a)
MZT se nada dobroj igri "plavih" sjutra, Foto: MZT Skopje Aerodrom/Danail Petrovic

Koašrkaši MZT Skoplja slavili su protiv Cibone u posljednjem kolu AdmiralBet ABA lige - 87:74.

Ekipa iz Skoplja, međutim, nije obezbijedila osptanak uprkos sjajnoj seriji pobjeda nad hrvatskim klubovima. Da bi MZT izbjegao psoljednje mjesto i igrao baraž protiv pobjednika ABA2 lige, potrebno je da Borac iz Čačka izgubi u "Morači" od Budućnosti.

"Plavi", dakle odlučuju o direktnom isapdanju u utakmici koju sjutra od 19 sati igraju protiv Borca.

"Cibosi" su sjajno odigrali prvo poluvrijeme u Skoplju, imali 12 poena prednosti na odmoru, ali su početkom nastavka bili preko četiri minuta bez koša, što je domaći tim iskoristio da serijom 13:0 preokrene rezultat.

Publika, ali i dodatni motiv uticali su na domae igrače koji su treću četvrtinu dobili sa 30:5, i riješili pitanje pobjednika.

Majkl Kofi sa 19 poena, šest skokova i sedam asistencija je bio najbolji na utakmici, ispratio ga je Aleksandar Bursać sa 17 poena.