Slovenačko finale ABA2 lige

Nakon Krke, u finale NLB ABA2 lige se plasirao i Helios koji je večeras bio bolji od Širokog 91:79

5962 pregleda 0 komentar(a)
Blaž Mahkovic, Foto: ABA League j. t. d/Dragana Stjepanović

Šampion NLB ABA2 lige ove sezone biće ekipa iz Slovenije - nakon što je Krka ranije danas savladala Podgoricu, plasman u finale obezbijedio je i Helios, koji je večeras u Domžalama savladao Široki 91:79.

Finale je na programu u nedjelju (20.30). Pobjednik ide direktno u elitu, dok poraženi igra baraž na dvije dobijene utakmice sa pretposljednjim timom Admiralbet ABA lige.

Kada je riječ o večerašnjem meču, neizvjesno je bilo samo u prvoj četvrtini, tokom koje je Široki konstantno bio u prednosti i imao maksimalnih šest poena viška - 20:14, poslije koša Filipa Kraljevića.

Ekipa iz Širokog Brijega je dobro igrala i tokom prva tri minuta druge četvrtine, ali je nakon toga na terenu postojao samo Helios. Domaćin je napravio seriju 6:0, poveo 35:29, a prvo poluvrijeme krunisao serijom 15:0 za 17 poena viška - 51:34.

Helios je u trećoj četvrtini u nekoliko navrata imao maksimalnih 25 poena viška i lagano priveo meč kraju.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Blaž Mahkovic sa 24 poena. Na drugoj strani je najbolji bio Filip Kraljević koji je postigao 16 poena.

Helios je posljednji put u ABA ligi igrao u sezoni 2011/2012.