Valensija na krilima Dubljevića prekinula seriju poraza u Endesa ligi

Valensija slavila 87:81, Dubljević meč završio sa 17 poena i devet skokova

6479 pregleda 2 komentar(a)
Bojan Dubljević, Foto: Valencia

Košarkaši Valensije savladali su večeras na domaćem terenu Betis (87:81) u 27. kolu španske Endesa lige i prekinuli niz od tri poraza.

Valensija je nakon večerašnjeg trijumfa na osmom mjestu sa 14 pobjeda i 13 poraza. Betis je na 17. poziciji sa skorom 6-21.

Betis je vodio u prvoj četvrtini, ali prednost nijednog trenutka nije iznosila više od pet poena.

Gosti su krajem prvog i početkom drugog perioda napravili seriju 10:0 i poveli 26:16. Kako je vrijeme odmicalo Valensija je polako topila zaostatak, a prvo vođstvo imala u finišu prvog poluvremena kada je nakon serije 7:0 bilo 38:37.

Pobjednik je odlučen u trećem periodu u kojem je tim Aleksa Mumbrua napravio seriju 11:0 i poveo 61:47.

Valensiju je do pobjede vodio crnogorski košarkaš Bojan Dubljević koji je meč završio sa 17 poena i devet skokova. Efikasniji od Dubljevića u pobjedničkom timu bio je Džons sa 19 poena.

Kod Betisa se istakao Montero sa 25 poena.