Filadelfija i Sakramento poveli 2:0

Siksersi i Kingsi odbranili domaći teren, serije se sada sele u Bruklin, odnosno San Francisko

4011 pregleda 0 komentar(a)
Čari postsezonske košarke (Dejvion Mičel), Foto: Reuters

FILADELFIJA - BRUKLIN 96:84 (2:0)

U gradu "bratske ljubavi" Siksersi su očekivano ostvarili dvije pobjede, a sada će probati da u "velikoj jabuci" završe posao.

Tajris Maksi je iskočio u prvi plan na ovom meču, postigavši 33 poena (13/23 iz igre), a Tobajas Heris i Džoel Embid su sa po 20 koševa bili prvi pratioci.

Netsi su imali vođstvo na poluvremenu (44:49), a Filadelfija je u trećoj četvrtini preokrenula (68:63).

Gosti su na početku posljednjeg kvartala prišli na minus jedan (69:68), ali je serijom 7:0 taj napad odbijen.

U nastavku je Maksi sa dvije trojke zapečatio sudbinu "mrežica".

Kem Džonson je bio najefikasniji u redovima Bruklina sa 28 poena, Mikal Bridžis je ubacio 21, dok se Spenser Dinvidi zaustavio na 12.

SAKRAMENTO - GOLDEN STEJT 114:106 (2:0)

Prvi put u eri Stefa Karija, Golden Stejt gubi 2:0 u seriji. Kingsi se očigledno nisu zadovoljili plasmanom u doigravanje, već žele da njihova plej-of bajka što duže traje.

Ekipa iz glavnog grada Kalifornije je većinu utakmice imala prednost, ali je ona nakon trojke Kleja Tompsona na tri minuta i 11 sekundi do kraja iznosila svega jedan razlike (102:101).

Ipak, Sabonis je pružio domaćinima malo prostora za disanje kada je povećao na 104:101, a Dieron Foks je trojkom u sljedećem napadu doveo atmosferu do usijanja (107:101).

Dejvion Mičel je novim pogotkom iza linije 7,24 riješio sve dileme (112:103).

Veliki faktor na ovom meču je bilo isključenje Drejmonda Grina, koji je na sedam minuta do isteka regularnog toka stopalom nagazio grudi Domantasa Sabonisa.

Grin je tokom sudijske provjere imao verbalni duel sa navijačima Sakramenta, koji su ga salvom uvreda "pozdravili" dok je napuštao arenu.

Sabonis i Foks su sa po 24 poena predvodili "kraljeve", Malik Monk je postigao 18, Kevin Herter 15, Dejvion Mičel 14...

Kari je ubacio 28 za Voriorse, uz loš šut za tri (3/13), Endru Vigins je dodao 22, Klej Tompson 21, a Geri Pejton Drugi 13.