Memfis i Milvoki izjednačili na 1:1, Denver odbranio domaći teren

Grizlisi bez Dža Morenta savladali Lejkerse, Baksi trojkama nadomjestili Janisov izostanak, Timbervulvsi umalo "ukrali" pobjedu u Koloradu

3844 pregleda 0 komentar(a)
Dilon Bruks trojkom na minut i po do kraja riješio pitanje pobjednika, Foto: Reuters

MEMFIS - LA LEJKERSI 103:93

Dža Morent nije nastupao zbog povrede desne šake, ali je Memfis kvalitetnom odbranom uspio da dođe do prvog trijumfa u seriji.

Grizlisi su već u na kraju prve dionice imali plus 11 (30:19), na poluvremenu je ta razlika bila još veća (59:44), ali su "jezeraši" u posljednjem kvartalu prijetili da naprave potpuni preokret.

Poenima Lebrona Džejmsa na tri minuta i 10 sekundi do isteka regularnog toka, tim iz Los Anđelesa je prišao na minus šest (94:88), ali je prvo Dezmond Bejn bio siguran sa linije penala (96:88), a potom je Dilon Bruks pogotkom iza linije 7,24 otklonio sve dileme (99:88).

Ksavijer Tilman je bio najbolji pojedinac u redovime ekipe iz Tenesija sa 22 poena i 13 skokova, novoproglašeni najbolji defanzivac godine, Džeren Džekson Džunior, upisao je 18 koševa, Dezmond Bejn se zaustavio na 17, Luk Kenard je dodao 13...

Džejms je zabilježio dabl-dabl za "ljubičasto-zlatne": 28 poena i 12 uhvaćenih lopti, Rui Hačimura je ubacio 20 koševa, Entoni Dejvis 13, uz loš procenat šuta iz polja (4/14), dok je Ostin Rivs meč završio sa 12.

Serija se sada seli u "grad anđela".

MILVOKI - MAJAMI 138:122

Timskom igrom, Milvoki je slavio protiv Majamija i poravnao rezultat na 1:1.

Bez Janisa Antetokumpa, koji je propustio utakmicu zbog povrede donjeg dijela leđa, Baksi su imali istorijsko šutersko veče, ubacivši 25 trojki, čime su izjednačili rekord po broju postignutih šuteva iza linije 7,24 u plej-ofu.

Ekipa iz Vinskonsina je riješila meč u prvom poluvremenu, jer je pri odlasku na veliku pauzu imala plus 26 (81:55), a ostatak duela je bio samo formalnost.

Čak sedam igrača "jelenova" su bili dvocifreni, a trojica su imala 20+ poena. Bruk Lopez je postigao 25, Džru Holidej 24, Pet Konaton 22, Džo Ingls 17, Kris Midlton 16...

Džimi Batler je upisao 25 koševa u taboru "vreline", Bam Adebajo je dodao 18, Gejb Vinsent 16, a Viktor Oladipo 15.

DENVER - MINESOTA 122:113

Nagetsi su poveli 2:0 protiv Minesote, odbranili domaći teren, ali su morali da se pomuče da bi došli do trijumfa.

Iako su na pet minuta do kraja prvog poluvremena imali plus 21 (53:32), ekipa iz Kolorada je u posljednji kvartal ušla sa dva poena minusa (87:89).

Sjajna Minesota je u trećem periodu u potpunosti okrenula utakmicu naglavačke, a na šest minuta i 55 sekundi do isteka reguarnog toka imala prednost (98:99).

Ipak, "vukovi" nisu izdržali do kraja, pa je Denver predvođen Marejom i Jokićem izašao kao pobjednik.

Džamal Mari je podsjetio na izdanja iz "babla", postigavši 40 koševa, Nikola Jokić je "flertovao" sa tripl-dabl učinkom (27-9-9), Majkl Porter Džunior je doprinio sa 16 poena, dok je Eron Gordon upisao 12, uz 10 skokova.

Tim iz Mineapolisa je u život vratio fantastični Entoni Edvards, koji je ubacio 41 koš (14/23 iz igre), ali je za brejk izostala veća podrška saigrača.

Rudi Gober je imao 19 poena i osam skokova, Majk Konli je dodao 14, Torijan Princ 12, a razočarao je Karl Entoni Tauns (10 poena na 12 šuteva iz polja).