Filadelfija i bez Embida oduvala Netse - 4:0 za plasman u polufinale Istoka, Klipersi herojski pali u Los Anđelesu

Siksersi čekaju boljeg iz duela Bostona i Atlante, Finiks poveo 3:1 pred utakmicu u Arizoni

12309 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 23.04.2023. 00:45h

Nije bilo Džoela Embida, ali Filadelfija je i u četvrtom meču prve runde plej-ofa NBA lige pokazala koliko je bolja od Bruklina.

Serija je gotova, Siksersi sa 4:0 idu u polufinale Istoka - posljednju pobjedu su ostvarili u "Barklis centru" 96:88.

Ovo je prvi put još od sezone 1984/85. da je Filadelfija seriju na četiri pobjede završila u četiri meča.

Netsi su u prvom poluvremenu imali dvocifrenu prednost, ali je sastav Doka Riversa u trećoj četvrtini preokrenuo, a u finišu i odbranio sigurnu prednost.

Tobajas Heris je predvodio Filadelfiju sa 25 poena i 12 skokova, Džejms Harden je upisao 18, uz 11 asistencija i sedam uhvaćenih lopti, Tajriz Meksi je učestvovao sa 16...

Spenser Dinvidi se istakao u Bruklinu sa 20, Nikolas Klekston je postigao 19.

Filadelfija će u polufinalu igrati sa boljim iz serije Bostona i Atlante.

Seltiksi vode 2:1.

Finiks je slavio u Los Anđelesu rezultatom 112:100 i sada mu jedan trijumf fali za plasman u drugu rundu.

Sansi su iskoristili činjenicu da Kavaj Lenard i Pol Džordž nisu igrali ni na ovom meču, ali su domaćini bez dva najbolja igrača pružili odličan otpor.

Rasel Vestbruk je novim fenomenalnim izdanjem ućutkao mnoge kritičare. Bivši plej Oklahome, Hjustona, Vašingtona i Lejkersa je ubacio 37 poena (17/29 iz igre), uhvatio šest skokova i podijelio četiri asistencije.

Zanimljiv je podatak da Vestbruk nije imao niti jedno slobodno bacanje na utakmici, a da je njegov tim šutnuo 10 penala sveukupno.

Ekipa iz Arizone je vođena Krisom Polom u posljednjoj četvrtini riješila pitanje pobjednika. Pol je sa 11 poena u ovoj dionici bio čovjek odluke.

Kevin Durent je postigao 31, Devin Buker 30, Pol 19, a Dinadre Ejton 15.

Finiks će imati priliku da zatvori seriju na domaćem terenu, a ako to uspiju, gotovo sigurno će im naredni rival biti Denver, koji vodi 3:0 protiv Minesote.