Senzacionalni remi Teoda u Baru, u petak u Tivtu odluka o polufinalisti

Mornar vodio 62:38 u 26. minutu, ali je Petar Kusovac serijom trojki pokrenuo svoj tim do konačnih 92:92

6136 pregleda 50 reakcija 8 komentar(a)

Iznenađenje na startu četvrtfinala plej-ofa Prve lige za košarkaše - Teodo je na prvoj utakmici u Baru remizirao sa Mornarom (92:92), pa će u petak u Tivtu imati šansu da izbaci člana AdmiralBet ABA lige.

Ništa nije nagovještavalo takav ishod, jer je tim Mihaila Pavićevića dominirao od početka 2. četvrtine i serijom 16:2 poveo 37:24.

U posljednjem minutu 1. poluvremena, domaći su otišli na plus 18 (47:29), da bi u 26. minutu stigli do rekordnih 24 razlike (62:38).

Goste je pokrenuo Petar Kusovac sa dvije vezane trojke, a onda je u finišu 3. kvartala dao još dvije za 65:57.

Dao četiri trojke za tri i po minuta: Petar Kusovac
Dao četiri trojke za tri i po minuta: Petar Kusovacfoto: KK Teodo

U posljednjoj dionici je Teodo polako topio prednost, da bi u 39. minutu Filip Bakić pogodio iza linije 6,75 za 89:88.

Nemanja Vranješ je pogodio jedno bacanje, Petar Vujačić povisio na 92:88, ali su Kusovac i Bakić postavili konačni rezultat.

Gregor Glas je bio najefikasniji kod domaćih sa 21 poenom, a dvocifren učinak su imali i Vujačić (19), Vranješ (16), Antonio Vranković i Marko Pecarski (po 14), a u timu Dušana Dubljevića su najbolji bili Bakić (20), Kusovac (18) i Nikola Pavlović (17).

Revanš u „Župi” se igra u petak u Tivtu u 21 čas, pobjednik će u polufinalu igrati sa SC Derbijem.

U drugom četvrtfinalnom paru, Sutjeska sjutra (21 čas) dočekuje Podgoricu, revanš u „Bemax areni” je dva dana kasnije (19 sati).