Majami i Njujork u polufinalu Istoka, Memfis pobijedio i vratio seriju u LA, Golden Stejt slavio u Sakramentu

Hit u Vinskonsinu opet šokirao Bakse, Niksi rutinski odradili posao u Ohaju, Grizlisi "žive da se bore joše jedan dan", Voriorsi upisali prijeko potreban trijumf u gostima

6305 pregleda 0 komentar(a)
Epski kolaps Antetokumpovog Milvokija, Foto: Reuters

MILVOKI - MAJAMI 126:128

Milvoki je doživio kolaps epskih razmjera. Janis Antetokumpo i saigrači su dozvolili Majamiju da se drugu utakmicu zaredom vrati iz "debelog" minusa u posljednjoj četvrtini.

Baksi su na ulasku četvrti period imali plus 16 (102:86), a potom su u narednih 17 minuta (igrani su produžeci) šutirali svega 5/25 iz igre i uz niz neobjašnjivih odluka su zasluženo eliminisani.

Pri rezultatu 118:116 u njihovu korist "jeleni" su prvo dozvolili najopasnijem protivničkom igraču, Džimiju Batleru, da primi loptu i poentira ispod obruča, a potom nisu zvali tajm-aut da bi prebacili loptu u polje napada (na satu je ostalo 0,5 sekundi) iako su imali dva na raspolaganju!

U produžetku je su imali priliku da u posljednjem napadu izbore novih pet minuta ili eventualnom trojkom pobijede, ali je od svih igrača Grejson Alen bio taj koji preuzeo odgovornost. Međutim, nije uspio ni da uputi šut ka košu na vrijeme.

Džimi Batler je opet odigrao fantastičan meč. Nisko krilo "vreline" je ubacilo 42 poena (17/33 iz igre), Gejb Vinsent je dodao 22, dok je Bam Adebajo zabilježio tripl-dabl (20-10-10).

Hit je postao tek šesta ekipa u istoriji koja je savladala prvog nosioca sa osme pozicije i prva koja je iz plej-ina uzela plej-of seriju.

Janis Antetoumpo je predovio Bakse sa 38 koševa, ali je promašio čak 13 slobodnih bacanja (10/23), Kris Midlton je meč završio sa 33, a Bruk Lopez se zaustavio na 18.

KLIVLEND - NJUJORK 95:106

Niksi će se prvi put od 2013. naći u polufinalu Istoka. Njujork je slavio u Klivlendu i ukupnim rezultatom 4:1 se plasirao dalje.

Gosti iz "velike jabuke" su od početka do kraja meča kontrolisali situaciju, a "konjanici" nisu uspjevali da nađu adekvatan odgovor.

Džejlen Branson sa 23 i Ar Džej Beret sa 21 poenom su predvodili Njujork, Emanuel Kvikli je postigao 19, Mičel Robinson 13, uz 18 skokova...

Donovan Mičel je ubacio 28 za indisponirane domaćine, koji su prije početka doigravanja smatrani favoritima za prolazak dalje, Darijus Garland je dodao 21, a Karis Levert se zaustavio na 17.

MEMFIS - LA LEJKERSI 116:99

Memfis nije htio da klekne pred "Kraljem" i imaće priliku da se i dalje bori.

Grizlisu su savladali Lejkerse i pred šestu utakmicu koja nas čeka u Los Anđelesu poslali jasnu poruku - nema predaje.

Već u prvoj četvrtini je bilo jasno kako će stojati stvari na terenu. Ekipa iz Tenesija je imala plus 14 (38:24), a ta prednost je rasla do maksimalnih 25 razlike početkom posljednjeg kvartala (101:76).

Lejkersi su prišli na pola koša zaostatka u trećem periodu (75:74), ali je potom uslijedila serija domaćina 26:2 kojom su riješili pitanje pobjednika.

Dezmond Bejn (33-10-5) i Dža Morent (31-10-7) su "flertovali" sa tripl-dabl učinkom, dok je Džeren Džekson imao dabl-dabl: 18 poena i 10 skokova.

Entoni Dejvis je bio najbolji "jezeraš" sa 31 košem i 19 uhavćenih lopti, Osti Rivs je dodao 17, a Lebron Džejms 15.

SAKRAMENTO - GOLDEN STEJT 116:123

Pred početak plej-ofa je bilo jasno koja je najveća boljka Golden Stejta i da ako žele da odbrane titulu, nju moraju prevazići.

Rano jutros su to i uradili, savladavši Kingse u Sakramentu, pa će sada imati priliku da u San Francisku zatvore seriju.

U regularnoj sezoni su bili jedan od najgorih gostujućih ekipa u ligi (11-30), ali su pokazali šampionski mentalitet i kad je najvažnije bili su najbolji.

U meču koji je bio izjednačen kroz prve tri četvrtine, Voriorsi su početkom četvrte otišli na plus 12 (93:105), a domaćini su uspjeli da priđu na minus jedan (106:107).

Do kraja je bilo neizvjesno, ali je Stef Kari na 23 sekunde do isteka regularnog toka košem uz faul riješio sve dileme (114:122).

Kari je bio najefikasniji "ratnik" sa 31 poenom, Klej Tompson je ubacio 25, Drejmond Grin 21, Endru Vigins 20...

Dieron Foks je upisao 24 za Kingse, Domantas Sabonis je zabilježio dabl-dabl (21-10), dok je Malik Monk postigao 21 koš.