Erik Grin "izrešetao" Megu, Budućnost na korak od polufinala

"Plavi" ubjedljivi (94:77), američki bek briljirao i meč završio sa 34 poena

24066 pregleda 164 reakcija 21 komentar(a)

Budućnost Voli nije dobro počela meč sa Megom, prvih šest minuta je tražila ritam i imala 12 poena minusa, ali je na kraju bez ikakvih problema povela u četvrtfinalnoj seriji AdmiralBet ABA lige.

"Plavi" su u "Morači" slavili 94:77, a podgorička publika drugi petak zaredom - nakon derbija protiv Partizana - mogla da se uvjeri kakvog napadača ima Budućnost.

Znalo se i ranije da je Erik Grin igrač top klase, a sada konkretno od toga koristi ima i tim Petra Mijovića - 31-godišnji bek se poigravao sa Megom i meč završio sa 34 poena.

Grin je briljirao u prvom poluvremenu kada je imao 26 poena - od toga pet trojki, a postigao je posljednjih 21 svoje ekipe u drugoj četvrtini nakon koje je na semaforu stajalo 49:37.

Mega je odlično otvorila utakmicu, povela 19:7, a imala je i plus osam nakon prvih 10 minuta.

Bilo je početkom drugog perioda i 10 razlike za goste (24:14), ali i to je moralo da se promijeni. Budućnost je polako preuzimala kontrolu, zategla odbranu, a kada se raspucao Grin utakmica je mogla da ode u samo jednom smjeru.

Epilog je - sva priča o prvoj utakmici četvrtfinala počinje i završava se sa Grinom, pa je Budućnost došla na korak od plasmana u polufinale i na potencijalnog derbija sa Crvenom zvezdom.

Odličnu rolu je imao i Kenan Kamenjaš (20 poena, šut iz igre 10-8 i pet skokova za nešto više od 14 minuta), Edin Atić i Džej Džej O'Brajen su postigli po 11...

Prvu šansu za plasman među četiri najbolja u regionalnom takmičenju Podgoričani imaju 7. maja u Sremskoj Mitrovici.

BUDUĆNOST VOLI - MEGA 94:77 (14:22, 35:15, 28:18, 17:22)

Podgorica - Dvorana SC "Morača". Gledalaca: 1.150. Sudije: Milan Nedović, Josip Radojković, Dragan Porobić.

Budućnost Voli: Rejnolds, BEL-HEJNS 5, ATIĆ 11 (3-2), KABA 2, Lazić, O'BRAJEN 11 (1-0), Ilić, Jagodić Kuridža 2, Drobnjak 3 (1-1), Popović 6, GRIN 34 (5-5), Kamenjaš 20 (6-4).

Mega: Paunović, Branković 10 (4-4), RUDAN 15 (4-3), Uskoković 5, Kobzistji, KAZALON 8 (1-1), ĐURIŠIĆ 17 (4-1), Cerovina 10, RORI 9 (2-2), GRBOVIĆ 3, Marković, Terzić.