SC Derbi ubjedljiv protiv Mornara na startu polufinalne serije

Ekipa Andreja Žakelja slavila 109:71. Drugi meč u utorak (18) u Baru

15326 pregleda 6 komentar(a)
Andrija Slavković, Foto: KK Mornar Barsko zlato/Mediapro

Nakon dvije pobjede u Admiralbet ABA ligi, košarkaši SC Derbija su još jednom ove sezone bili bolji od Mornara - "studenti" su večeras u polufinalu Prve crnogorske košarkaške lige slavili ubjedljivo (109:71) i poveli 1:0 u seriji.

Mornar je ekipu Andreja Žakelja ove sezone savladao u četvrtfinalu Kupa Crne Gore.

SC Derbi je večeras vodio od početka utakmice, poslije poena Emira Hadžibegovića imao plus osam (24:16), ali je Mornar u drugoj četvrtini u dva navrata stizao do izjednačenja (27:27, 29:29). Tada je uslijedila serija domaćina 10:0, SC Derbi je otišao na 39:29, a na poluvremenu je bilo 16 razlike (58:42).

Pitanje pobjednika riješeno je u trećoj četvrtini kada je SC Derbi poslije poena Nikole Pavlićevića otišao na plus 20 - 62:42.

Najefikasniji kod SC Derbija bio je Andrija Slavković sa 17 poena. Flečer Megi je ubacio 13, Vasilije Baćović 12, a David Mirković i Danilo Ivanović po 11.

Kod Mornara je najefikasniji bio Marko Pecarski sa 15 poena. Gregor Glas je postigao 12, a Nemanja Vranješ 11.

Polufinale se igra na dva dobijena meča, a drugi je u utorak (18) u Baru.

Drugi polufinalni par čine Budućnost Voli i Sutjeska.