Serija se nastavlja: Real slavio u Beogradu i smanjio rezultat

Madriđani pobijedili (82:80) i smanjili rezultat u seriji na 2:1. Sljedeči meč u četvrtak u Beogradu

17976 pregleda 12 komentar(a)
Valter Tavares i Alen Smailagić, Foto: Euroleague.net

Četvrtfinalna evroligaška serija Partizana i Real Madrida imaće i četvrti čin - španska ekipa je večeras u Beogradu slavila 82:80 i smanjila rezultat u seriji na 2:1.

Partizanu je presudio bivši igrač, Najdžel Vilijams-Gos, koji je 24,8 sekundi prije kraja pogodio trojku za 80:77. Potom su "crno-bijeli" imali napad, Naneli je promašio trojku, Hezonja sa penala pogodio za 82:77, a onda Ledej postigao tri poena i postavio, ispostaviće se, konačan rezultat.

Na krilima fenomenalne atmosfere i činjenice da su košarkaši Reala u prva tri napada imali tri izgubljene lopte, Partizan je poveo 12:0. Real je dva i po minuta bio bez poena, potom se sa penala upisao Vilijams-Gos (12:2), da bi prve poene iz igre Madriđani postigli na 6:50 do kraja prve četvrtine kada je precizan bio Valter Tavares, koji se, oporavio od povrede.

Poslije poena Džanana Muse Real je prišao na 13:9, ali je Partizan odgovorio, trojkom Alena Smailagića otišao na 21:11, a poslije poena Papapetrua prvi put stekao 15 poena prednosti (28:13), što je bila maksimalna prednost domaće ekipe na večerašnjem meču.

Držali su "crno-bijeli" u tim momentima rivala na 15 poena odstojanja i igrali dobro 13 minuta. Nakon toga je Real napravio seriju 11:0 i smanjio na 41:37, a Partizan četiri minuta bio bez poena.

"Crno-bijeli" su prvo poluvrijeme završili sa tri poena prednosti (48:45), ali i sa samo jednom izgubljenom loptom. Međutim bili su bez rješenja za Tavaresa, osjetio se nedostatak Lesora, a poslije poena Marija Hezonje Real je prvi put poveo (54:53, pet minuta i 57 sekundi prije kraja treće četvrtine). Nakon toga je uzvratio Naneli (55:54), a onda je poene postigao Tavares (55:56, četiri minuta i 36 sekundi prije kraja trećeg perioda) i od tog momenta Real je vodio sve do tri minuta prije kraja utakmice kada je trojku za preokret postigao Naneli (77:75).

Potom je precizan bio Tavares (77:77), a onda je noćas odlični Vilijams-Gos ostavio Real u igri (80:77).

Parizan je večeras ponovo oborio ovosezonski rekord u Evroligi po broju gledalaca (20.091).

Najefikasniji kod Partizana bili su Smailagić i Ledej sa po 15 poena. Naneli je ubacio 13, Madar 12, a Egzum 11 poena.

Kod Reala je najefikasniji bio Tavares sa 26 poena, ali i 11 skokova i indeksom 41. Vilijams-Gos je ubacio 22, a Hezonja 12 (14 skokova).

Serija se nastavlja u četvrtak (20.30). Partizan će biti jači za Lesora, a Real za Deka, dok će Kevin Panter i Geršon Jabusele odraditi drugi meč suspenzije. U ekipi Reala večeras nije bilo Poarijea, koji se povrijedio na zagrijavanju.