Slukas uz zvuk sirene rastužio Fenerbahče

Olimpijakos savladao Fenerbahče (72:71) i poveo 2:1 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige

7033 pregleda 25 reakcija 0 komentar(a)

Pet sezona je Kostas Slukas nosio dres Fenerbahčea, sa tom ekipom 2017. godine osvojio Evroligu, a večeras rastužio navijače tima sa Bosfora.

U trećem meču četvrtfinalne serije Olimpijakos je u Istanbulu slavio protiv Fenerbahčea (72:71), poveo 2:1 u četvrtfinalu Evrolige, a trojku za trijumf postigao je upravo grčki košarkaš, u posljednjoj sekundi meča.

Nakon početnog vođstva gostiju (3:0, 5:3), Fenerbahče je vodio tokom čitave prve četvrtine, a onda u drugoj serijom 9:0 otišao na plus devet (26:15). Olimpijakos je potom uzvratio sa deset vezanih poena i poslije koša Papanikolaua preokrenuo - 29:28.

Do kraja poluvremena su se ekipe smjenjivale u vođstvu, nakon 20 minuta Atinjani su vodili 38:35, ali je u trećoj igru kontrolisala domaća ekipa. Fener je vodio, šest minuta prije kraja imao i devet poena prednosti (60:51, Motli), ali nije uspio da se odbrani od Slukasa, koji je meč završio sa 25 poena i šest asistencija. Saša Vezenkov je dodao 17.

U ekipi Dimitrisa Itudisa najefikasniji je bio Tajler Dorsi sa 21 poenom.

Naredni meč je u petak i igraće se ponovo u Istanbulu (19.45).