Real izborio majstoricu: "Kraljevski klub" se sada pita protiv Partizana, igraće se peti meč i u Kneževini

Madriđani slavili drugi put u tri dana u Beogradu

23087 pregleda 22 reakcija 22 komentar(a)

Dvije pobjede Reala u Beogradu u samo tri dana su vratile četvrtfinalnu seriju Evrolige u Madrid - "kraljevski klub" i Partizan igraće 10. maja majstoricu za plasman na fajnl-for u Kaunasu.

Tim Ćusa Matea je večeras u "Štark areni" trijumfovao 85:78 i nakon svega viđenog - sada je favorit da ode na F4 koji je prije sedam dana izgledao miljana daleko.

Real je večeras u prvom poluvremenu imao 14 poena razlike, ali su "crno-bijeli" u drugoj četvrtini izjednačili, a u trećoj nakratko i preokrenuli.

Gosti su, ipak, imali više oružja na oba kraja parketa, pa su u uzbudljivom finišu i odbranili prednost koju su imali gotovo sve vrijeme.

Partizan je, istina, prišao na 80:78, ali je 54,3 sekunde prije kraja poslije dva ofanzivna skoka Marija Hezonje u junakla izrastao Valter Tavares koji je pogodio uz dodatno slobodno bacanje...

Hanga i Tavares su sa po 15 koševa vodili Real, u Partizanu je najbolji bio Zek Ledej sa 25.

Na 2:2 je izjednačio i Makabi, koji je u Tel Avivu deklasirao Monako 104:69.

Izraleskog velikana je do pobjede vodio Lorenzo Braun sa 22 poena, Vejd Boldvin je postigao 19...