Umjesto na zlato, Francuska ide kući: Šreder i Tajs režirali iznenađenje

Njemačka, Foto: FIBA
Ažurirano: 09.09.2017. 14:18h

Iznenađenje u drugom meču osmine finala – Njemačka je među osam najboljih, nakon dramatične pobjede nad Francuskom 84:81.

Jedan od favorita za zlato odlazi sa Eurobasketa, Njemačka čeka pobjednika meča Španija – Turska.

Francuska je u prvom poluvremenu kontrolisala najboljeg njemačkog igrača Denisa Šredera, a samim tim i rezultat.

“Trikolori” su imali konstantnu prednost, koja je rasla do 10 razlike, ali se vidjelo da je jedan od favorita šampionata daleko od forme.

U trećoj četvrtini, njemački tim je uhvatio priključak, stigao do izjednačenja 53:53, dva i po minuta prije kraja tog perioda.

U posljednjih 10 minuta, Francuzi su ušli sa minimalnih 56:55, a Njemci, predvođeni Tajsom i Šrederom, krenuli u preokret.

Minut i 57 sekundi prije kraja vodili su 77:69.

Uzbuđenja su tek počela. Evan Furnije je ubacio 10 poena, pa je 7,5 sekundi prije kraja bilo 82:81 za Njemačku. Benzing je pogodio dva bacanja, a De Kolo promašio trojku za produžetke...

Danijel Tajs je postigao 22 poena, imao i sedam skokova, dok je Denis Šreder ubacio 21, uz osam asistencija.

Furnije je sa 27 poena držao Francusku u igri, ali nije mogao sam...