Rendolf i Dončić se igrali sa Ukrajincima

Slovenija će u četvrtfinalu igrati sa pobjednik meča Crna Gora – Letonija
Dončič, Foto: FIBA
Ažurirano: 09.09.2017. 11:19h

Slovenija je očekivano došla među osam najboljih evropskih ekipa. Šestu uzastopnu pobjedu, izabranici Igora Kokoškova ostvarili su u velikom stilu, pobjedom nad nejakom Ukrajinom 79:55.

Bilo je jasno da iznenađenja u Istanbulu ne može da bude. Slovenci su od početka diktirali ritam, igrali dovoljno čvrsto u odbrani da potpuno poremete napad, ionako slabijeg rivala.

Na drugoj strani terena do izražaja je došao napadački kvalitet, koji ova selekcija posjeduje.

Prednost je u prvom poluvremenu rasla do 16, nakon dvije četvrtine iznosila je 15 (42:27), a krajem treće 25 poena (59:34)...

Ubjedljiva pobjeda ostvarena je bez učinka Gorana Dragića, koji je postigao samo pet poena.

Zamijenio ga je Entoni Rendolf, koji je ubacio 21. Luka Dončić je odigrao u svom stilu – 14 poena, 10 skokova i šest asistencija.

Slovenija će u četvrtfinalu igrati sa pobjednikom meča Crna Gora – Letonija.