Olimpijakos sve riješio u 2. četvrtini i plasirao se na fajnl-for

Atinjani u majstorici savladali Fenerbahče 84:72

8168 pregleda 0 komentar(a)
Saša Vezenkov, Foto: Euroleague.net

Drugi učesnik fajnl-fora u Kaunasu je Olimpijakos - ekipa iz Atine je večeras na domaćem parketu, u majstorici, savladala Fenerbahče 84:72.

Olimpijakos će na fajnl-foru igrati sa Monakom ili Makabijem, koji će sjutra (20) u Monte Karlu odigrati majstoricu.

Ekipa Jorgosa Barcokasa je od početka kontrolisala utakmicu i tokom prve četvrtine u nekoliko navrata imala pet poena prednosti.

U drugoj četvrtini poslije slobodnih bacanja Mustafe Fola, Olimpijakos je prvi put imao šest poena viška - 29:23. Ali, goste je vukao Marko Gudurić, pa je Fener napravio seriju 8:0 i poslije slobodnih bacanja bivšeg igrača Zvezde prvi put poveo - 31:29.

To je ujedno bilo i posljednje vođstvo ekipe sa Bosfora - Olimpijakos je napravio seriju 15:0 i otišao na 44:31. U drugoj polovini druge četvrtine, Fener je postigao dva poena, oba Tajler Dorsi sa penala, čime je prekinuo seriju domaćih i smanjio na 44:33.

U nastavku nije bilo uzbuđenja, pa se Barcokasova ekipa zasluženo plasirala na završni turnir koji se od 19. do 21. maja održava u Kaunasu.

Najefikasniji kod Olimpijakosa bio je Slukas sa 22 poena. Vezenkov je ubacio 17, a Papanikolau 14.

Na drugoj strani je najbolji bio Gudurić sa 26 poena. Motli je ubacio 14, a Edvards 10.