Istorijski rezultat: Monako na fajnl-foru

Ekipa Saše Obradovića u majstorici savladala Makabi 97:86. Protivnik Monaku u Kaunasu biće Olimpijakos

4093 pregleda 1 komentar(a)

Prije dvije godine Monako je, predvođen Zvezdanom Mitrovićem, prvi put osvojio Evrokup i izborio istorijski nastup u Evroligi.

U prvom nastupu u Evroligi ekipa iz Monte Karla je, prošle sezone, stigla do četvrtfinala, gdje je poražena od Olimpijakosa (3:2), a ove je otišla korak dalje - Monako je večeras na domaćem terenu, u majstorici četvrtfinala, savladao Makabi 97:86 i prvi put u istoriji izborio plasman na fajnl-for.

Ekipa Saše Obradovića je utakmicu prelomila u finišu kada je napravila seriju 7:0 i stigla do 86:79.

Na startu su se ekipe smjenivale u vođstvu, ali je finiš prve četvrtine pripao gostima, koji su nakon 10 minuta vodili 33:26.

Drugu četvrtinu je Monako otvorio sjajno, napravio seriju 15:0, preokrenuo i poveo 41:33. U finišu prvog dijela Makabi je uspio da preokrene (47:45), ali je na odmoru Obradovićeva ekipa imala četiri poena viška - 53:49.

Makabi je u trećoj četvrtini samo jednom vodio (64:63), da bi poslije slobodnih bacanja Džerela, pet minuta prije kraja meča, izraelski tim imao 79:76. Tada je uslijedila pomenuta serija domaćih 7:0 i meč je bio riješen.

Najefikasniji kod Monaka bili su Majk Džejms i Džordan Lojd sa po 21 poenom.

Kod Makabija je najefikasniji bio Vejd Boldvin sa 27 poena.

Fajnl-for je od 19. do 21. maja u Kaunasu, a Monako će u polufinalu igrati protiv Olimpijakosa.