Incident u turskoj Superligi: Itudis otjerao Motlija u svlačionicu

Na utakmici sa Darušafakom, u pauzi između prve i druge četvrtine, Itudis otjerao Motlija u svlačionicu. Košarkaš se kasnije vratio na klupu, ali više nije ulazio u igru

15922 pregleda 2 komentar(a)
Dimitris Itudis, Foto: Shutterstock

Nakon eliminacije u četvrtfinalu Evrolige od Olimpijakosa, košarkaši Fenerbahčea okrenuli su se obavezama u turskoj Superligi.

Ekipa Dimitrisa Itudisa je juče u 29. kolu domaćeg šampionata savladala u gostima Darušafaku (79:73), a do kraja regularnog dijela odigraće još utakmice protiv Efesa i Petkimspora.

Fener je protiv Darušafake konstantno vodio, ali je meč obilježila jedna scena u pauzi između prve i druge četvrtine. Tada je trener ekipe sa Bosfora, Dimitris Itudis ušao u verbalni sukob sa Džonatanom Motlijem, a onda Amerikanca otjerao u svlačionicu.

Motli se, ipak, tokom druge četvrtine vratio na klupu, ali do kraja utakmice nije ulazio u igru. On je, prije izlaska iz igre, na terenu proveo pet minuta i imao jedan poen i po dva skoka, asistencije i izgubljene lopte.

Fener je do pobjede vodio Najdžel Hejs-Dejvis sa 16 poena. Dajšon Pjer je ubacio 14.