Partizan zaboravio eliminaciju od Reala, SC Derbi zaslužuje duboki naklon za sve što je uradio

Beograđani u majstorici četvrtfinala plej-ofa AdmiralBet ABA lige savladali „studente” 112:83, trojke gađali 17 od 30. Partizan će u polufinalu igrati sa Cedevita Olimpijom

42127 pregleda 143 reakcija 23 komentar(a)
Danilo Tasić prolazi pored Joanisa Papapetrua, Foto: KK Partizan/Dragana Stjepanović
Završeno
21:48h

Na prve dvije utakmice četvrtfinala sa Partizanom, SC Derbi je oduševio košarkašku javnost.

U Beogradu je ostvario najveće čudo u istoriji AdmiralBet ABA lige pobjedom 84:83, potom u „Morači” bio na pragu drugog trijumfa, ali je Džejms Naneli trojkom na 6,3 sekundi do kraja vratio seriju u glavni grad Srbije.

U njemu večeras „studenti” nisu imali šansu, jer su „profesor” Željko Obradović i njegovi „asistenti” na terenu držali čas.

Tim koji je imao tri meč-lopte u četvrtfinalu Evrolige protiv novog šampiona Evrope, Real Madrida, konačno je zaboravio te propuštene šanse i večeras odigrao kako zna.

Trojkama je „zatrpavao” koš tima Andreja Žakelja, dao ih 17 iz 30 pokušaja i slavio 112:83.

Beograđani će u polufinalu igrati sa Cedevita Olimpijom, koja rivala čeka od prošle subote i pobjede nad FMP-om u majstorici.

U poraženom timu najefikasniji je bio Danilo Tasić sa 14 poena, Zvonimir Ivišić je ubacio 13, Nikola Pavlićević 11 (imao i po sedam asistencija i izgubljenih lopti), Emir Hadžibegović i Flečer Megi po 10, Tomislav Ivišić devet...

Partizan je predvodio Džejms Naneli sa 17 koševa, Zek Ledej i Alen Smailagić su ubacili po 14, a dvocifreni su bili i Matijas Lesor sa 13, Jam Madar sa 12 i Danilo Anđušić sa 10.

KK SC Derbi
Izmjena: 22:29h
21:47h

Partizan vodi 102:75 u 38. minutu.

21:38h

Pogađa i Danilo Anđušić za tri, Partizan vodi 99:73 na četiri minuta i 35 sekundi do kraja. Posljednji tajm-aut za Žakelja.

21:35h

Opet je plus 23 za Partizan, trojke 24-14. Pogađa Madar za 94:71 u 35. minutu.

21:32h

Trojka Smailagića, 11. za Partizan, pa polaganje Madara za 85:63 u 32. minutu.

21:25h

„Studenti” su dali šest posljednjih poena u 3. četvrtini i pred posljednjih 10 minuta gube 80:63.

21:18h

Naneli je izuetno raspoložen, sad daje i koš i dodatno za 76:53 u 27. minutu.

21:16h

Prva trojka Partizana u 2. poluvremenu, pogađa Ledej za rekordnih plus 22 (73:51).

21:12h

Naneli donosi novu rekordnu prednost Partizanu - 63:42 u 23. minutu.

20:50h

SC Derbi je na prethodne četiri utakmice držao Partizan na 33,7 odsto šuta za tri poena, na prva meča četvrtfinala na još slabijih 26,7, ali se večeras sve promijenilo.

„Crno-bijeli” su na povratku u „Štark arenu” (nakon „izbjeglištva” u dvoranu „Aleksandar Nikolić”) izuzetno raspoloženi, jer su pogodili osam od 11 šuteva iza linije 6,75 metara.

Očito je da su navikli da igraju u najvećoj dvorani na Balkanu, jer su u ligaškom duelu sa „studentima” trojke šutirali 13 od 22.

20:45h

Naneli je sa tri bacanja donio plus 18, koje ponavlja Ledej za 54:36 u posljednjem minutu 1. poluvremena.

Tasić je smanjio, ali Panter daje osmu trojku Partizana iz 11 pokušaja za ogromnih 19 razlike na poluvremenu (57:38).

20:39h

Papapetru je dao dva bacanja, Hadžibegović iskoristio zicer, a klupa SC Derbija dobila tehničku. Panter koristi bacanje, a Lesor sa dva vezana zakucavanja donosi rekordnih plus 14 (45:31).

Ni tu nije kraj, Francuz realizuje i dva penala za 47:31 u 17. minutu.

20:37h

Partizan ne može da promaši trojku, pogađa sedmu iz devet pokušaja. Ovog puta je precizan Joanis Papapetru za 38:26 na polovini 2. četvrtine.

Uzvraća na isti način Mateo Drežnjak, trećom za svoj tim, ali prvom nakon uvodna dva minuta.

20:32h

Partizan ide na plus 11, Jam Madar daje šestu trojku svog tima za 35:24. Žakelj je potrošio i drugi tajm-aut.

20:28h

Partizan je opet imao maksimalnih osam razlike, ali Zvonimir Ivivšić koristi jedno bacanje za 29:22.

20:23h

Nakon 1. četvrtine, Partizan vodi 27:21. SC Derbi je sa četiri vezana poena prišao na 25:21, ali je Ledej pogodio za plus šest na prvoj pauzi.

20:20h

Treća trojka Nanelija, Partizan šutira 6-4 iza linije 6,75 i vodi 25:17. Žakelj traži tajm-aut nakon serije 8:0 domaćih.

20:19h

Ide Partizan na 22:17 u 8. minutu, nova trojka Nanelija.

20:17h

Opet Zvonimir Ivišić, sada sa linije penala, ali Panter daje trojku za 17:15. Pavlićević uzvraća košem iz reketa.

20:14h

Zvonimir Ivišić je pogodio nakon ofanzivnog skoka, ali heroj druge utakmice Naneli trojkom donosi prvo vođstvo Partizanu (14:13).