Na korak od istorije: Boston u posljednjoj sekundi izborio sedmu utakmicu

Seltksi košem Derika Vajta slavili na Floridi i sada će na domaćem terenu imati priliku da kompletiraju do sad neviđeni preokret i plasiraju se u finale NBA lige

11026 pregleda 94 reakcija 5 komentar(a)
Heroj Seltiksa, Derik Vajt slavi pobjedu sa Džejsonom Tejtumom, Foto: Reuters

Nakon trećeg meča u Majamiju i ubjedljivog poraza, Boston je bio otpisan, čekao se samo konačan rezultat serije.

Šest dana nakon tog poraza, Seltiksi su izborili pravo da na sedmoj utakmici u "TD Gardenu" ispišu istoriju i postanu prva ekipa koja se vratila iz deficita 3:0, nakon što su sinoć na nevjerovatan način savladali "vrelinu" (103:104).

"Kelti" su vodili preko 40 minuta, a činilo se da imaju sve pod kontrolom kada je Džejson Tejtum pogodio oba bacanja za plus devet na tri minuta do kraja (91:100).

Ipak, Hit nije tek tako položio oružje pred domaćim navijačima. Džimi Batler je po ko zna koji put u ovom plej-ofu pokazao kakav je igrač i nakon polaganja Gejba Vinsenta (93:100) vezao 10 svojih poena za vođstvo Majamija 103:102.

Gostima iz Masačusetsa su na raspolaganju ostale 3 sekunde da još jednom vrate seriju u Boston.

Derik Vajt je izveo loptu, Markus Smart je umalo pogodio za tri iz teške situacije, a njegov promašaj je pokupio upravo Vajt koji je iz "odbojke" poentirao i postao heroj "zelenih".

Vajt je bio "iks-faktor" svih 48 minuta, igrao je sjajnu odbranu na Batleru (limitirao ga na 5/21 iz igre), a uz to pogodio dvije trojke u posljednjoj kvartalu, što dodatno dobija na značaju kada se uzme u obzir da je Boston na cijelom meču ubacio svega sedam šuteva iza linije 7,24.

Tejtum je bio najefikasniji kod gostiju sa 31 poenom (8/22 iz igre, 0/8 za tri) i 12 skokova, Džejlen Braun je postigao 26 (9/16 iz igre, 0/4 za tri), uz 10 uhvaćenih lopti, Markus Smart je dodao 21 (7/15 iz igre, 4/11 za tri), a Vajt je meč završio sa 11 poena (4/10 iz igre, 3/7 za tri), četiri skoka, šest asistencija i tri blokade.

Batler je predvodio Majami sa 24 poena, 11 skokova i osam uspješnih dodavanja, Kejleb Martin je imao dabl-dabl (21-15), Gejb Vinsent je ubacio 15, Dankan Robinson 13...

Domaći su odlično šutirali trojke (14/30, 46 odsto), ali ih je koštalo katastrofalno izdanje u šutu za dva (19/63, 30 odsto).

Sedma utakmica je na programu u noći između ponedeljka i utorka sa početkom u 02:30 časova.