Žugićev Ulm nastavlja sa senzacijama u Njemačkoj

Ekipa za koju nastupa Fedor Žugić u četvrtfinalu eliminisala Albu, a večeras povela 1:0 protiv Bajerna u polufinalnoj seriji njemačke lige - 87:69

5847 pregleda 4 komentar(a)

Košarkaši Ulma nastavljaju sa odličnim izdanjima u plej-ofu njemačke lige - ekipa za koju nastupa crnogorski reprezentativac Fedor Žugić savladala je večeras u polufinalu Bajern u Minhenu (87:69) i povela 1:0 u seriji.

Ulm je regularni dio sezone završio na sedmom mjestu (skor 18-16), a onda je u četvrtfinalu eliminisao prošlogodišnjeg šampiona - Albu (3-1 u seriji).

Prvo poluvrijeme je bilo neizvjesno, a nakon 20 minuta četvrtfinalista Evrokupa je imao poen prednosti (42:41).

Ulm je u trećoj četvrtini imao minus šest (50:44 i 52:46). Nakon toga je ekipa topila zaostatak i poslije serije 7:0 povela 59:54.

U četvrtoj četvrtini Ulm je napravio novu seriju 7:0 i prvi put stekao dvocifrenu prednost - 75:64. Do kraja utakmice više nije bilo neizvjesnosti.

Kod Ulma je najefikasniji bio Španac Huan Nunjes sa 19 poena. Fedor Žugić je na terenu bio četiri minuta, a imao je jedan skok.

Kod Bajerna je najbolji bio Vinston sa 13 poena.

Serija se igra na tri pobjede, a drugi meč, takođe u Minhenu na programu je u utorak (20.30).