Budućnost dominantno do 15. titule prvaka Crne Gore

SC Derbi nemoćan i u trećoj utakmici finala plej-ofa" - 103:87

13125 pregleda 20 reakcija 12 komentar(a)
O'Brajen je postigao 30 poena, Foto: KK Budućnost Voli

Budućnost Voli je odbranila titulu, riješila je sve u tri utakmice, što je vjerovatno malo ko očekivao pred početak finalne serije protiv SC Derbija nakon dešavanja u polufinalu AdmiralBet ABA lige.

Ali, u sva tri meča je bilo jasno da "studenti" teško mogu da pariraju "plavima", posebno je to bilo vidljivo večeras - tim Petra Mijovića je slavio ubjedljivo (103:87) i stigao do 15. titule prvaka Crne Gore.

Vjerovatno je to slaba utjeha nakon razočaravajućih izdanja u većem dijelu sezone i nekoliko teških poraza u regionalnom takmičenju i Evrokupu, ali pamtiće se da je Budućnost bez problema odbranila duplu krunu u domaćim okvirima.

Treća utakmica finalne serije je počela furiozno jer je Budućnost već poslije dva minuta imala devet poena prednosti - 13:4. Bila je to najava odličnog šuterskog izdanja nominalnog domaćina, ali i sjajne partije Džej Džeja O'Brajena - u prvoj četvrtini je vezao čak 17 poena i od 10:4 doveo Budućnost na plus 11 -27:16.

Amerikanac je na poluvremenu, nakon što je proveo na terenu manje od 15 minuta, upisao 22 poena, pogodio je devet od 11 šuteva i upisao pet skokova. Ispratili su ga Erik Grin sa 16 i Igor Drobnjak sa 11 pogodaka, pa je Budućnost titulu kaparisala već do odmora kada je imala plus 24. Postigla je nestvarnih 68 poena (68:44), postigla 12 trojki iz 18 pokušaja naspram tri od 12 koliko ih je šutirao SC Derbi.

Nastavak pred malim brojem gledalaca u „Morači” je tako bio samo formalnost, tim Andreja Žakelja je u preostale dvije četvrtine igrao za čast kako ne bi na kraju pokvario utisak u sezoni koja je bila istorijska, ali Budućnost mu nije dozvolila mnogo.

O'Brajen je na kraju upisao 30 poena, Grin i Drobnjak po 16, a po 10 Tre Bel-Hejns i Aleksa Ilić... U SC Derbiju je najviše postigao talentovani David Mirković (16).

BUDUĆNOST VOLI -SC DERBI 103:87 (32:22, 36:22, 15:21, 20:22)

Podgorica - Dvorana SC "Morača". Gledalaca: 200.

Budućnost Voli: Bel-Hejns 10, Joković, Šehović 6, Glendža, Kaba 6 (2-2), Janković 3, Pejović, Minić 6, O'Brajen 30 (6-5), Ilić 10, Drobnjak 16 (3-3), Grin 16 (3-3).

SC Derbi: Sudar 3, Megi 2, Pavlićević 8, Ivanović 7 (3-2), Vučeljić 5 (4-3), Slavković 6 (1-1), Hadžibegović 12, Goranović 3, Baćović 10 (1-0), Mirković 16 (1-1), Drežnjak 11, Todorović 4 (4-2).