Partizan ubjedljiv u "majstorici" protiv Cedevita Olimpije, Zvezda ga čeka u finalu

Beograđani su u drugom polufinalnoj seriji AdmiralBet ABA lige savladali Cedevita Olimpiju (90:71) i rezultatom 2:1 izborili finale regionalnog takmičena

13061 pregleda 98 reakcija 7 komentar(a)

Košarkaši Partizana plasirali su se večeras u finale ABA lige, pošto su u Beogradu pobijedili Cedevita Olimpiju sa 90:71 (24:16, 17:14, 24:23, 25:18 ) u trećoj odlučujućoj utakmici polufinala.

Partizan će se za titulu u regionalnom takmičenju boriti sa Crvenom zvezdom, koja je u polufinalu eliminisala Budućnost.

Crno-bijele je, pred nešto manje od 15.000 navijača u Beogradskoj areni, do pobjede vodio Zek Ledej sa 17 poena, a pratili su ga Džejms Naneli sa 12 i Alen Smailagić, Dante Egzum i Danilo Anđišić sa po 11 poena.

U redovima Cedevita Olimpije najefikasniji je bio Zoran Dragić sa 15 poena.

Partizan je bolje ušao i meč i uz osam vezanih poena Smailagića poveo sa 8:2, da bi poslije četiri minuta igre stigao i do velikih plus 15 (17:2). Cedevita Olimpija je odgovorila sa dvije vezane trojke Dragića, nadovezao se i Matković sa osam poena, ali su crno-bijeli zadržali prednost i na prvi odmor otišli sa osam poena prednosti (24:16).

Gostujući tim je bolje otvorio drugu dionicu, do polovine tog dijela igre je stigao do izjednačenja (29:29), ali su izabranici Željka Obradovića bili bolji u finišu i serijom 11:1 su do poluvremena stekli 11 poena prednosti (41:30).

Partizan je u drugom poluvremenu bez većih problema održavao dvocifrenu prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i 28 poena.

Prva utakmica finalne serije na programu je 12. juna, a domaćin će biti Partizan.