Partizan odbranio domaći teren: "Crno-bijeli" na pobjedu od prstena u ABA ligi

Tim Željka Obradovića prvu meč loptu ima u nedjelju

9557 pregleda 5 komentar(a)

Partizan je na korak od prve titule u ABA ligi nakon 10 godina.

"Crno-bijeli" su i u drugoj utakmici finalne serije odbranili domaćin teren, savladali su Crvenu zvezdu 87:78 i u nedjelju u dvorani "Aleksandar Nikolić" imaju prvu meč loptu za trofej.

Nakon dominacije "crno-bijelih" u utorak, večeras je u "Štark areni" viđena velika borba u kojoj je tim Željka Obradovića do trijumfa stigao mnogo boljom igrom u drugom poluvremenu.

Nakon 20 minuta je bilo 44:44, a onda je domaćin na krilima Džejmsa Nanelija i Danila Anđušića u finišu trećeg perioda došao do prve osjetljive prednosti - od devet poena (68:59).

Zvezda je u posljednjem periodu prijetila, ali bez poena Fakunda Kampaca - koji nije pogodio od prve četvrtine - nije mogla da parira "vječitom rivalu".

Partizan je u finišu, kada je već pobjednik bio maltene poznat, stigao i do maksimalnih plus 10 poenima Kevina Pantera.

Alen Smailagić i Naneli su sa po 15 koševa bili najefikasniji u Partizanu, Panter i Matijas Lesor su upisali po 13, a Zek Ledej 12...

U Zvezdi je najbolji bio Nemanja Nedović (21), dok crnogorski plejmejker Nikola Ivanović nije bio u sastavu nakon što se od povrede oporavio Luka Vildosa.