Ništa od polufinala, Crna Gora ima još jednu šansu za olimpijske kvalifikacije

Težak poraz od Francuske u četvrtfinalu Eurobasketa - 90:46

46691 pregleda 181 reakcija 40 komentar(a)
Ažurirano: 22.06.2023. 19:51h
Završeno
19:37h

Očigledna razlika u klasi i pad energije crnogorskih košarkašica nakon četiri teška meča u susret četvrtfinalu - to je bilo dovoljno za težak poraz „crvenih” u borbi za plasman u polufinale Eurobasketa.

Izabranice Jelene Škerović je eliminisala Francuska (89:46) u meču u kojem nijednog trenutka naša selekcija nije mogla da parira ni fizički ni košarkaški.

„Crvene” su samim plasmanom među osam najboljih uradile mnogo na ovom takmičenju, ali imaju za šta da se bore i u narednoj utakmici.

Slijedi duel sa Srbijom u subotu u razigravanju za plasman od 5. do 8. mjesta i pobjednik tog meča obezbijediće plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre u Parizu.

I naša i srpska selekcija su imale gotovo istu „pripremu” za taj međusobni okršaj, jer je tim Marine Maljković - aktuelni prvak Evrope - doživio debakl protiv Belgije i izgubio 93:53.

FRANCUSKA - CRNA GORA 89:46 (23:9, 21:17, 21:11, 24:9)

Ljubljana - Dvorana „Stožice”. Gledalaca: 300. Sudije: Luis Kastiljo (Španija), Lorenco Baldini (Italija), Ivor Matejek (Češka).

Francuska: Foposi, Futu 15, Šarteru 6, Gruda 18 (2-2), Mišel 7 (4-4), Vukosavljević 5 (1-1), Rupert, Salon 5, Badian 20 (3-2), Ture 3, Lakon 8, Berni 2.

Crna Gora: Mek 4, Kovačević 9 (3-3), Živaljević, Pašić, Radonjić, Živković 6 (2-2), Mujović 6 (7-4), Bigović 6, Vučetić 7 (2-2), Šćepanović 2, Leković 6 (6-4), Jovanović.

Izmjena: 19:51h
19:32h

Šćepanović se upisala, sada je 83:42.

19:31h

Samo tri poena Crne Gore u posljednjoj četvrtini, sva tri sa linije slobodnih bacanja - 83:40.

19:28h

Raste prednost Francuskinja, sada vode 78:38.

19:18h

Počela je posljednja četvrtina trojkom Lakon za 68:37.

Selektorka Crne Gore Jelena Škerović je dala šansu svim igračicama, sada se već misli na naredni meč, protiv Srbije.

19:15h

Nakon tri četvrtine Francuska ima 28 poena prednosti - 65:37.

Francuskinje su praktično već u polufinalu, a naša selekcija ima još jednu šansu da osigura kvalifikacije za Olimpijske igre u Parizu - u subotu mora da savlada Srbiju.

19:13h

Crna Gora više ne može da parira, sada joj prijeti težak poraz - 63:36 vodi Francuska.

19:11h

Najveća prednost Francuske, u finišu trećeg perioda je 59:36.

19:03h

Francuskinje održava sigurnu prednost - 52:32 je na polovini treće četvrtine.

U našem timu još od prve četvrtine na terenu nema Milice Jovanović, koja je povrijedila mišić.

19:00h

Kovačević je pogodila uz faul, potom iskoristila slobodno bacanje - 48:30.

18:58h

Francuska ima 21 poen prednosti (48:27), nije se na terenu ništa promijenilo u odnosu na prvo poluvrijeme.

18:53h

Počelo je drugo poluvrijeme poenima Futu za najvećih plus 20 - 46:26.

18:38h

Velikih minus 18 (44:26) imaju crnogorske košarkašice nakon 20 minuta - Francuska dominira od starta i u posljednjem napadu druge četvrtine je došla i do najveće prednosti.

Jelena Vučetić je sa sedam poena najefikasnija u našem timu, na drugoj strani su po devet postigle Badian i Futu.

Crna Gora je pogodila samo devet od 27 pokušaja, ali je problem istovremeno i u odbrani jer je protivnik imao veliki broj lakih poena.

18:37h

Badian je sa pet vezanih poena vratila sigurnih plus 16 Francuskinjama - 42:26.

18:34h

Valerijen Vukosavljević je bila precizna u šutu za tri poena - 37:24, Vučetić je potom bila sigurna za 37:26.

18:34h

Odlična reakcija Crne Gore poslije tajm-auta - naš tim je serijom 7:0 prišao na minus 10 - 34:24.

18:29h

Trojku je pogodila Vučetić - 32:18, a Kovačević u kontranapadu smanjila na 32:20.

18:29h

Trojka sa skoro devet metara, pogodila je Futu - nanveća prednost Francuske koja ima plus 17 (32:15).

18:28h

Odličan napad nakon tajm-auta, upisala se Bigović - 29:15.

18:27h

Šarteru je lako poentirala za plus 16 - 29:13. Novi tajm-aut za crnogorsku selekciju.