Plejmejker Zvezde završio karijeru

Stefan Marković je posljednji meč odigrao majstorici finalne serije AdmiralBet ABA lige protiv Partizana

4875 pregleda 9 komentar(a)

Stefan Marković je završio igračku karijeru koja je trajala 18 godina, potvrdio je košarkaški klub Crvena zvezda.

Iskusni plejmejker je posljednji meč odigrao sinoć u majstorici finalne serije AdmiralBet ABA lige protiv Partizana u kojoj su "crveno-bijeli" poraženi 96:85.

Partizan je osvojio titulu nakon 10 godina.

"Ponosni smo što je Stefan dio igračke karijere proveo (i završio) u našem klubu kojem je dao mnogo", navela je Zvezda.

Marković je za dvije sezone odigrao 116 utakmica i osvojio pet trofeja sa Crvenom zvezdom (ABA ligu, dvije titule prvaka Srbije i dva trofeja u Kupu Radivoja Koraća).

Igrao je za 10 klubova u najjačim evropskim ligama, a sa reprezentacijom Srbije ima dva srebra na tri najveća takmičenja - Olimpijskim igrama, Svjetskom i Evropskom prvenstvu.

"Pefi, hvala ti na svakom treningu, utakmici koje si kao i uvijek odradio sa 101 odsto mogućnosti, hvala ti što si kao igrač i čovjek bio dio tvoje Crvene zvezde, kluba čija su ti vrata u budućnosti uvijek otvorena", saopštila je Zvezda.