Ubjedljiv poraz mladih košarkaša: Više nemaju pravo na grešku ako žele opstanak

U20 crnogorska reprezentacija izgubila od Islanda - 99:73

11968 pregleda 18 komentar(a)

Mlada košarkaška reprezentacija Crne Gore (U20) pretrpjela je peti poraz na Evropskom prvenstvu u grčkom Heraklionu i propustila prvu šansu da osigura opstanak u A diviziji.

Izabranici Dušana Dubljevića, koji su juče u osmini finala eliminisani od Turske, sada su u botbi za plasman od 13. do 16. mjesta glatko izgubili od Islanda - bilo je 99:73.

Izuzev reakcije u drugoj četvrtini, kada je iz minusa došla do plus četiri, Crna Gora nije bila konkurentna Islanđanima koji su dominirali u drugom poluvremenu.

Presudio je treći period u kojem je Island slavio 36:17 i stigao do nedostižnih plus 22...

Đorđije Jovanović je sa 26 poena bio najefikasniji u našem timu, Zoran Vučeljić je upisao 13, a David Mirković 10.

Tomas Trastarson (22) i Almar Atlason (21) predvodili su pobjednički sastav.

Da bi ostala u A diviziji naša selekcija mora da slavi u posljednje dvije utakmice na EP.

Naredni meč igra u subotu protiv poraženog iz večerašnjeg duela Italije i Poljske.

Crna Gora, koja je prošle godine osvojila bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu, prije poraza od Turske u osmini finala je gubila i u grupi od Španije, Estonije i Srbije.