Juniori ubjedljivi protiv Mađarske na startu Evropskog prvenstva B divizije

Crnogorski košarkaši slavili 71:57

5372 pregleda 7 komentar(a)

Muška juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je danas Mađarsku (71:57) u prvom kolu Evropkog prvenstva B divizije, koje se održava u Portugalu.

Mađarska je vodila samo dva puta (1:0 i 12:11). Ekipa Vasa Milovića je prvu dvocifrenu prednost (32:22) stekla sredinom druge četvrtine poslije poena Vasilija Todorovića, da bi na poluvremenu bilo plus osam (42:34).

U trećoj četvrtini je bilo maksimalnih plus 16 (53:37), činilo se da će Crna Gora rutinski privesti meč kraju, ali je Mađarska napravila seriju 16:0 i izjednačila (53:53) početkom posljednjeg perioda.

Ipak, nakon toga Mađari su za osam minuta postigli samo četiri poena, pa je Crna Gora stigla do ubjedljive pobjede.

Najefikasniji je bio Vasilije Todorović sa 24 poena, uz šest skokova. David Mirković je imao 13 poena i 10 skokova, a Vladimir Sudar 12 poena i pet skokova.

Crna Gora sjutra (14) igra protiv Albanije. U grupi su još Bosna i Hercegovina, Gruzija i Slovačka.