Juniori u četvrtfinalu Evropskog prvenstva B divizije

Košarkaši Crne Gore večeras savladali Gruziju (82:78) i ostvarili četvrtu pobjedu na Evropskom prvenstvu B divizije

5395 pregleda 11 komentar(a)

Juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore plasirala se večeras u četvrtfinale Evropskog prvenstva B divizije u Portugalu.

Ekipa Vasa Milovića savladala je Gruziju (82:78), zadržala maksimalan učinak nakon četiri meča i sa prve pozicije se plasirala u nokaut fazu.

Crna Gora je u neizvjesnoj završnici stigla do pobjede. U posljednjih pet minuta utakmice ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a u posljednji minut Gruzija je ušla sa poenom prednosti (78:77, Abuladze pogodio trojku i dodatno bacanje).

Potom je Vladimir Sudar preokrenuo (79:78), Luka Đurović u odbrani uhvatio loptu, a onda Sudar oba puta pogodio sa penala (81:78).

Gruzija je krenula u posljednji napad, Arošidze nije bio precizan, a trijumf crnogorskih juniora sa penala potpisao David Mirković.

Sudar je meč završio sa 26 poena. Vasilije Todorović je ubacio 15, a Mirković 11.

U posljednjem kolu grupne faze, Crna Gora sjutra (19) igra sa Slovačkom.