Crna Gora na plus 15: Uspjela posljednja provjera pred Mundobasket

Naši košarkaši bolji od Filipina u Manili - 102:87

20067 pregleda 17 komentar(a)

Crnogorski košarkaši su upisali ubjedljivu pobjedu u posljednjoj provjeri pred Svjetsko prvenstvo.

Tim Boška Radovića je savladao Filipine u Manili (102:87) i napravio dobru uvertiru pred meč sa Meksikom na startu Mundobasketa koji je zakazan za 25. avgust.

Crna Gora je nakon 20 minuta imala dva poena prednosti (44:42), a kasnije je uglavnom imala dvocifren plus.

Poslije tri četvrtine je rezultat bio 76:64, a u posljednjoj je naša selekcija dodala gas i u jednom momentu - nakon trojke Bojana Dubljevića - imala maksimalnu prednost 90:70.

Nikola Vučević je sa 18 poena i devet skokova bio najefikasniji u crnogorskom timu, Dubljević je meč završio sa 16, a jedan manje je upisao Kendrik Peri, uz devet asistencija i četiri ukradene lopte. Dvocifren učinak je imao i Vladimir Mihailović 12...

Kod domaćina se istakao NBA as Džordan Klarkson - imao je 27 koševa, pet asistencija, ali i osam izgubljenih lopti.