Poceko isključen u prvom poluvremenu, Dominikana iznenadila Italiju, Njemcima pripao derbi, Kanada moćna

Poceko isključen u drugoj četvrtini, a onda je htio da se obračuna sa sudijama

15751 pregleda 5 komentar(a)
Karl Entoni Tauns, Foto: FIBA

Uoči početka Mundobasketa stručnjaci su predviđali da bi potencijalno iznenađenje mogla da bude Dominikanska Republika, a nakon današnjeg meča protiv Italije, jasno je da se Karl Entoni Tauns i saigrači ne zadovoljavaju samim učešćem.

Dominkana je savladala "azure" 87:82, upisala drugu pobjedu na turniru i preuzela prvo mjesto u grupi A.

Sjajnom napadačkom igrom u trećoj četvrtini, u kojoj je ubacila 31 poen, Dominikanska Repbulika je razbila "azure". Ekipa je u jednom momentu imala maksimalnih 17 poena prednosti (77:60), ali je Italija uspjela da se vrati u meč, a ne i da preokrene.

U centru pažnje ponovo je bio selektor "azura" Đanmarko Poceko, koji je u drugoj četvrtini isključen, a onda je na poluvremenu, u tunelu, želio da se obračuna sa sudijama.

Pobjedničku ekipu su sa po 24 poena predvodili Karl-Entoni Tauns (11 skokova) i Andres Felis.

U reprezentaciji Italije najefikasniji je bio Marko Spisu sa 17 poena.

Pobjedu u derbiju je upisala i Njemačka, koja je savladala Australiju 85:82.

Denis Šruder je za Njemačku postigao 30 poena, uz osam asistencija, a 20 poena je upisao Maodo Lo.

U poraženoj selekciji Pati Mils je zabilježio 21 poen, šest asistencija i pet skokova.

Ovo je druga pobjeda Njemačke u grupnoj fazi, a Australija sada ima polovičan učinak.

Ubjedljivu pobjedu ostvarila je i Kanada, koja je u Džakarti savladala Liban 128:73.

Čak devet košarkaša Kanade je imalo dvocifreni učinak, a najefikasniji je bio Er Džej Baret sa 17 poena.

Bivši igrač Budućnosti Tre Bel Hejns je postigao 15 poena, uz osam asistencija, dok je Melvin Edžim, još jedan bivši član Budućnosti, upisao 13 poena.