Problemi u napadu i skoku odveli u poraz: Crna Gora izgubila od Litvanije

Crna Gora sa drugog mjesta i sa dvije pobjede ide u drugu fazu

Kendrik Peri, Foto: FIBA
Ažurirano: 29.08.2023. 17:26h
Završeno
16:17h

Derbi za prvo mjesto u grupi D pripao je Litvaniji - košarkaška reprezentacija Crne Gore izgubila je od baltičke selekcije 91:71, pa će u drugu fazu otići sa drugog mjesta i dvije pobjede.

Naša selekcija će u petak igrati sa Sjedinjenim Američkim Državama, dok je u nedjelju utakmica protiv Grčke ili Novog Zelanda.

Crna Gora je dobro odigrala prvu četvrtinu, na krilima Marka Simonovića imala maksimalnih sedam razlike (26:19), ali je, kako je vrijeme odmicalo, bilo sve više problema u napadu.

Cg

Uz lošu selekciju prekšaja u drugoj četvrtini (sva četiri mala faula bila pri šutu Litvanaca), Crna Gora je počela da promašuje, a napad nije dobro funkcionisao. Sa druge strane Litvanija je počela da pogađa, u jednom trenutku je imala 5/5 za tri poena, pa je poslije koša Brazdeikisa baltička selekcija prvi put u finišu 1. poluvremena stekla dvocifrenu prednost - 48:38.

Ekipa Boška Radovića je u posljednjih pet minuta prvog dijela samo dva puta pogodila iz igre (Vučević i Radončić), a sa problemima u napadu nastavila je i u drugom dijelu.

Sve je bilo riješeno u trećoj četvrtini, u kojoj je Crna Gora postigla samo osam poena, da bi Litvanija u posljednjoj imala i 22 razlike (72:50).

Crna Gora je za tri šutirala 5/31 (između 4. i 5. trojke prošlo je više od 15 minuta), dok je problema bilo i u skoku (30 naspram 44 Litvanije).

Najefikasniji je bio Nikola Vučević sa 19 poena. Kendrik Peri i Marko Simonović su imali po 13. Nakon dobre prve četvrtine Simonović je imao nešto manju minutažu.

CG

Na drugoj strani 19 poena Jokubaitisa, 15 Kuzminskasa, a 11 Valančunasa.

Izmjena: 17:26h
16:15h

Finiš meča, Vučević pogađa oba slobodna bacanja - 69:85.

16:02h

Konačno trojka, pogodio je Nemanja Radović - 57:72.

15:58h

Konačno poeni iz igre, pogodio je Vučević - 52:72.

15:56h

Četiri vezana poena Litvanca u 4. četvrtini - 50:70.

15:53h

Loš napad, Crna Gora je u trećoj četvrtini postigla samo 10 poena, Litvanija vodi 66:50.

Crna Gora je u 1. četvrtini postigla 27 poena, a onda u drugoj i trećoj ukupno 23.

Završena je treća četvrtina.

15:50h

Posljednju trojku za Crnu Goru ubacio je Kendrik Peri, 6 minuta i 44 sekunde prije kraja prvog poluvremena.

15:46h

Šut za tri poena Crne Gore 4/22, Litvanija vodi 64:48.

15:43h

Motiejunas pogađa za tri poena, Crna Gora je imala šansu da smanji zoastatak ispod 10 poena - 46:59.

15:40h

Nešto bolja igra u odbrani Crne Gore, prvo je Vučević blokirao Valančunasa, a onda je Radončić natjerao Brazdeikisa da napravi grešku u koracima.

15:38h

Poeni Vučevića, pa Perija - 46:56.

15:35h

Koš Brazdeikisa - 56:42.

15:34h

Poeni Jokubaitisa, nova maksimalna prednost - 54:42.

15:32h

Drugo poluvrijeme je počelo promašajem Vučevića i poenima Jokubaitisa - 40:50.

15:16h

Kraj prvog poluvremena, Litvanija vodi 48:40.

Crna Gora je loše šutirala za tri poena (4/17, naspram 6/8 Litvanije), a Litvanci su dominantni u skoku (22 naspram 12).

15:16h

Trojka Brazdeikisa, maksimalna prednost Litvanije - 38:48.

15:14h

Dobra odbrana, ali bez rješenja u napadu. Crna Gora nije realizovala tri napada 38:45.

15:12h

Vučević, pa Dubljević neprecizni za tri poena - 38:43.

Valančunas
15:09h

Novi poeni Vučevića sa penala - 38:41.

15:07h

Vučević prekida seriju Litvanca, pogodio je nakon ofanzivnog skoka, a onda je realizovao i dodatno bacanje - 36:41.