Dan kada je Crna Gora zastrašila NBA zvijezde, kada je i poraz rezultat za sva vremena

Košarkaši Crne Gore odigrali meč za pamćenje - drim-tim "slomio" naše momke u finišu meča (85:73)

98959 pregleda 1553 reakcija 176 komentar(a)
Tajris Halibarton je drhtao pored Vučevića, Ivanovića i Radončića, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.09.2023. 13:27h
Završeno
12:26h

Kada najmoćniju košarkašku silu, momke koji igraju NBA ligu, svedete na svega 37 poena u prvom poluvremenu, kada se ne predajete ni u nastavku, a tokom cijelog meča igrate svoju igru, onda znate da ste ispisali istoriju i kada ste poraženi.

Crna Gora je odigrala meč za pamćenje, kao rijetko ko namučila NBA zvijezde, ali za epski trijumf nije imala snage.

Svakako i poraz od 85:73 na Mundobasketu, do kojeg je "drim tim" stigao u samom finišu utakmice na neki način je epski.

Nikola Vučević je još jednom predvodio naš tim sa 18 poena i 15 skokova, a pratili su ga Kendrik Peri sa 14 peone i šest asistencija, Marko Simonović i Nikola Ivanović ubacili su po devet, a kapiten Bojan Dubljević osam poena.

Na drugoj strani najbolji je bio Endtoni Edvards koji je svih 17 poena ubacio u drugom poluvremenu.

Fenomenalno prvo poluvrijeme je odigrala Crna Gora, prvu četvrtinu je otvorila sa 11:4 i 18:12, da bi u drugoj - čak i kada bi Vučević odmarao - bila ravnopravan rival sa moćnim rivalom. "Kucanje" Marka Simonovića bila je tačna na nezaboravhih 20 minuta i 38:37 pred odmor za Crnu Goru.

Slično se igralo i u nastavku. U ekipi Stiva Kera propudio se prvi pik sa drafta 2020. Entoni Edvards, ali se Crna Gora bez obzira na njegovu igru i (ponovo) mnogo izgubljenih lopti (22) nije predavala.

Trojkom Nikole Ivanovića sredinom posljednje četvrtine prišla je na 64:62, nakon koševa Bojana Dubljevića bila je tu i na 72:68... Ipak, tokom posljednjih pet minuta presudio je individualni kvalitet NBA igrača.

Crna Gora - SAD

SAD - CRNA GORA 85:73 (19:18, 18:20, 24:17, 24:18)

MANILA - "Mall of Asia Arena". Sudije: Roso (Francuska), Krejič (Slovenija), Salins (Letonija).

SAD: Halibarton 10, Bridžis 10, Džonson, Ingram 2, Bankero 8, Portis 3, Edvards 17, Branson 4, Hart 4, Džekson junior 11, Kesler 4, Rivs 12.

Crna Gora: Ilić, Mihailović 5, Vučević 18, Slavković, Radončić 4, Radović 4, Dubljević 8, Simonović 9, Nikola Ivanović 9, Drobnjak, Popović 2, Peri 14.

Izmjena: 13:27h
12:24h

KRAJ: Dan kada je i poraz za pamćenje - Crna Gora je do kraja mučila velike Sjedinjene Američke Države, kada je poržena tek u finišu 85:73.

12:20h

Mirnijom igrom u finišu Sjedinjene Američke Države tek na minut i po do kraja došli su do najveće prednosti - košem Bridžisa poveli su 79:69.

12:17h

Dobra partija i kapitena Crne Gore - poenima Bojana Dubljevića "crveni" su na 72:68.

12:15h

I pored čak 21 izgubljene lopte, Crna Gora je i dalje u igri - 72:66, nešto manje od četiri minuta ostalo je do kraja.

12:11h

Nastavlja se velika borba i u posljednjoj četvrtini - Crna Gora trojkom Ivanovića stigla na 64:62.

12:00h

Kraj treće četvrtine - nastavlja se dobra igra momaka Boška Radovića. SAD pred odlučujućih 10 minuta imaju plus šest (61:55).

Nikola Vučević je odavno na dabl-dabl učinku (16+13), Kendrik Peri je ubacio 10 poena, a Marko Simonović devet.

11:57h

Razigrao se Edvards u nastavku - nakon nule u prvom poluvremenu postigao je 10 u trećoj četvrtini.

Ipak, Crna Gora se i dalje ne predaje - 59:54 za SAD.

11:43h

Dobro je počela i drugo poluvrijeme Crna Gora - Vučević je već stigao do dabl-dabl učinka (13+10), a stigao je i da "zalijepi" rampu prvom piku sa drafta 2020. Entoniju Edvardsu.

Nakon skoro pet minuta u trećoj četvrtini neriješeno je 48:48.

11:24h

Kraj druge četvrtine - i to kakve četvrtine. Crna Gora je "kucanjem" Simonovića otišla na odmor sa vođstvom od 38:39.

Kako god da se završi ovaj meč, prvih 20 minuta ostaće za istoriju, za prepričavanje...

Najefiaksniji u našem timu su Nikola Vučević sa devet poena (ima i nestvarnih 10 skokova), Marko Simonović (7) I Knedrik Peri sa pet.

Na drugoj strani, Ostin Rivs je ubacio šest poena.

11:22h

Čudne odluke sudija - nakon zakucavanja Keslera, pokazale su Simonoviću nesportsku ličnu grešku, a Radončiću tehničku.

Ipak, iz tri slobodna, Amerikanci su iskoristili samo jedno - 37:34.

11:21h

Trojka Perija - novo izjendačenje Crne Gore na minut i 15 do kraja druge četvrtine (34:34).

11:16h

I sa Vučevićem na klupi Crna Gora igra fenomenalno - nakon dva poena kapitena Dubljević rezultat je neriješem (31:31).

11:14h

Ne predaje se Crna Gora - sa četiri vezana poena Nikola Ivanović je smanjio na 31:29.

11:12h

Koševima Ingrama, Keslera i Bridžisa SAD stižu do 31:25.

11:09h

Trojka Vladimira Mihailovića najavila je drugu četvrtinu u kojoj naši momci i dalje "muče" NBA zvijezde. Nakon četiri minuta drugog perioda "Ameri" su samo na 26:25.

11:00h

Kraj prve četvrtine: SAD - Crna Gora 19:18.

Dobro otvaranje Crne Gore, vodili su naši momci 11:4 i 18:12, ali su "Ameri" pokazali zašto su prvi favorit i na mini pauzu odlaze sa plus jedan.

Nikola Vučević sa devet poena najefikasniji je igrač Crne Gore do sada.

10:59h

Sve su iskoristili majstori SAD i serijom 7:0 - poveli sa 19:18.

10:58h

Izgubljene lopte su nešto što je od starta Mundobasketa najveći problem naše reprezentacije - tokom prve četvrtine meča sa SAD već su ih napravili sedam.

10:57h

Odlična igra naših momaka nakon tajm auta - sa četiri poena Vučevića i dva Radončića Crna Gora ponovo vodi 18:12.