Crna Gora u velikom stilu završila Mundobasket

Košarkaška reprezentacija Crne Gore u posljednjem meču druge faze savladala Grčku 73:69

70269 pregleda 1303 reakcija 89 komentar(a)
Ažurirano: 03.09.2023. 17:45h
Završeno
12:31h

Plasmanom u drugu fazu ostvaren je cilj, zacrtan prije Mundobasketa. Potom je u drugoj fazi pred Crnom Gorom drhtala i Amerika, a onda je na oproštaju od prvenstva naša selekcija savladala Grčku, pa u velikom stilu napušta Filipine.

Crna Gora je slavila 73:69, učešće na Mundobasketu završiće između 9. i 12. mjesta (u zavisnosti od ostalih rezultata u drugoj fazi, jer se gleda koš-razlika) što je i najbolji rezultat crnogorske košarke u istoriji.

CG

Od početka meča je naša selekcija imala veću želju, poslije poena Nikole Vučevića imala i prvu dvocifrenu prednost (15:5), a u istom rtimu nastavila je i u drugoj četvrtini.

Vučević i Marko Simonović nisu igrali u drugoj četvrtini, ispod koša su bili Nemanja Radović i Bojan Dubljević, koji je blistao u tom periodu, odličnim asistencijama je razigrao saigrače, pa je i na poluvremenu naša selekcija imala sigurnu prednosti - 36:30.

Crna Gora je vodila i u drugom poluvremenu, imala maksimalnih 14 razlike, ali je u posljednjih pet minuta meča Grčka prvo prepolovila zaostatak, da bi poslije trojke Vokapa bilo "samo" 62:58. Tada je Vučević vezao četiri poena (66:58), Dubljević je imao bitan skok u napadu, nalet Grka je odbijen, pa se Crna Gora na pravi način oprostila od Mundobasketa.

Košarkaš Čikaga je bio najefikasniji sa 19 poena. Dino Radončić je imao 12, a Vladimir Mihailović 10 poena.

Dubljević je odigrao najbolji meč na prvenstvu. Imao je četiri poena, ali i po devet skokova i asistencija.

U sastavu danas, zbog povrede leđa, nije bilo Kendrika Perija.

Izmjena: 14:44h
12:22h

Ofanzivni skok Dubljevića, a onda koš Vučevića - 64:58

12:21h

Trojka Vokapa, Grci na minus četiri - 62:58.

12:17h

Trojka Papajanisa, pet minuta do kraja, Grci su opet prišli na minus sedam - 60:53.

12:09h

Plus 14 za Crnu Goru, Mihailović je pogodio oba slobodna bacanja - 58:44.

12:04h

Prvi poeni Dubljevića u drugom dijelu - 55:42.

12:03h

Trojka Radončića - 53:42.

12:01h

Kraj treće četvrtine, Crna Gora je imala napad za plus 10, ali je Vučević bio neprecizan - 50:42.

11:56h

Mihailović je promašio oba slobodna bacanja, dok je Ivanović plovičan - 48:40.

11:51h

Vučević i selektor Radović su dobili tehničku grešku, Grčka je smanjila razliku na sedam poena - 38:46.

11:46h

Ivanović polovičan sa penala - 46:34.

11:42h

Popović pogađa oba slobodna bacanja, potom lijep prodor Simonovića, nova maksimalna prednost - 43:32.

11:38h

Počelo je drugo poluvrijeme, prodor Ivanovića, sudije su morale i faul da sviraju - 38:30.

11:35h

Jedna od pet sjajnih asistencija Bojana Dubljevića.

11:20h

Gotovo je prvo poluvrijeme, posljednji minut je malo pokvario utisak, Grčka je kaznila brzopletost naše selekcije, a prednost je mogla da bude i ubjedljivija - 36:30.

U svakom slučaju, dobro prvo poluvrijeme - prva četvrtina protekla je u znaku Nikole Vučevića (osam poena za osam minuta), a druga u znaku Bojana Dubljevića. Novi košarkaš Zenita je imao dva poena, ali je upisao po pet skokova i asistencija, dok je i u odbrani odradio odličan posao.

Košarkaška reprezentacija Crne Gore
Izmjena: 11:36h
11:19h

Odlična utakmica Dubljevića, sada je upisao rampu, potom je Radović u napadu pogodio - 36:27.

11:14h

Treća asistencija Dubljevića, sve tri su bile sjajne - Radončić pogađa za dva, ali ne koristi dodatno bacanje - 34:27.

11:12h

Još jedna sjajna akcija, koju je počeo Mihailović, a onda je Dubljević fenomenalno asistirao Radoviću - 32:25.

11:11h

I Drobnjak se upisao u strijelce - 30:22.

Potom Papapetru pogađa za dva, a onda i dodatno bacanje nakon faula Radončića - 30:25.

Osam crnogorskih košarkaša se upisalo u strijelce.