Njemci savladali Sloveniju u derbiju, sa maksimalnim učinkom otišli u četvrtfinale

Njemačka slavila 100:71

11030 pregleda 3 komentar(a)
Košarkaši Njemačke, Foto: FIBA

Košarkaška reprezentacija Njemačke savladala je u derbiju grupe K Sloveniju (100:71) i sa maksimalnim skorom (5-0) se plasirala u četvrtfinale.

Slovenija u četvrtfinale ide sa druge pozicije (4-1).

Slovenci su odlično otvorili utakmicu, poslije prve četvrtine imali 14 poena prednosti (25:11), ali je već u drugoj četvrtini Njemačka preokrenula i na odmor otišla sa četiri poena viška - 38:34.

I u drugom poluvremenu su Njemci igrali sjajno, napročito u napadu i pitanje pobjednika riješili nakon treće četvrtine kada su imali 16 poena viška - 68:52.

Denis Šreder je sa 24 (8/11 iz igre) poena bio najefikasniji. Danijel Tajs je ubacio 12 poena.

Kod Slovenije je Luka Dončić standardno bio najefikasniji. Ubacio je 23 poena, ali je loše šutirao iz igre (9/22). Imao je još po šest skokova i asistencija.

Dvocifreni je bio samo Klemen Prepelič sa 12 poena.