Slovenija sedma na svijetu, oproštaj Datomea

Slovenija u utakmici za sedmu poziciji pobijedila Italiju - 89:85

3888 pregleda 0 komentar(a)
Gregor Hrovat (Slovenija) i Nikolo Meli (Italija), Foto: FIBA

Košarkaška reprezentacija Slovenije savladala je danas Italiju 89:85 i osvojila sedmo mjesto na Mundobasketu.

Slovenci su izjednačili najbolji rezultat, jer su i prije devet godina u Španiji završili na sedmoj poziciji.

Italija je vodila većim dijelom prve četvrtine, u tom periodu imala i osam razlike (12:4), ali je u finišu druge četvrtine Slovenija napravila seriju 9:0, povela 37:36 i prednost održavala sve do posljednjeg minuta utakmice.

U trećoj četvrtini, kada je Zoran Dragić bio polovičan sa penala, Slovenija je imala maksimalnih 13 razlike (63:50). Ali, četiri minuta prije kraja utakmice, Spanjolo je pogodio nakon ofanzivnog skoka i Italija je izjednačila (76:76), da bi na ulasku u posljednji minut, ponovo poslije ofanzivnog skoka, precizan bio Rići, pa je Italija stigla do prvog vođstva nakon finiša druge četvrtine (85:83).

Uzvratio je trojkom Čebašek (86:85), Slovenija se zatim odbranila i sačuvala pobjedu.

Današnji meč bio je posljednji u karijeri Điđija Datomea, koji je ranije najavio da će se na Mundobasketu oprostiti od košarke. Italijanski reprezentativac je, tri minuta i 26 sekundi prije kraja, uz ovacije izašao iz igre.

Najefikasniji kod Slovenije bio je Luka Dončić sa 29 poena, uz 10 skokova i osam asistencija. Košarkaš Dalasa je imao i devet izgubljenih lopti.

Majk Tobi je meč završio sa 12, a Zoran Dragić sa 10 poena.

Kod Italije je najbolji bio Marko Spisu sa 22 poena. Simone Fontekio je ubacio 16 poena.