SC Derbi na krilima Drobnjaka osvojio "Gripe" za prvi trijumf u sezoni

"Studenti" bolji od Splita - 76:72

19666 pregleda 10 komentar(a)

Odličan početak posljednje četvrtine je pokazao put košarkašima SC Derbija do pobjede na startu AdmiralBet ABA lige.

"Studenti", koji su prošle sedmice osvojili regionalni Superkup, pokazali su kvalitet u Splitu - slavili su 76:72.

Domaćin je dugo vodio u prvom poluvremenu, a Podgoričani u finišu druge četvrtine serijom 8:0 stigli do plus tri - 35:32.

Taj period je, ipak, pripao Splitu koji je vezao pet poena i na odmor pošao sa dva poena prednosti (37:35).

I treća četvrtina je donijela uglavnom rezultatsku klackalicu, da bi tim Andreja Žakelja konačno dobio ono što je želio početkom posljednje kada je proradio napad i šut za tri poena.

Tada je na krilima Nikole Pavlićevića (pet poena) i Davida Mirkovića (dva) stigao do najveće razlike - 58:50, a plus osam je bilo i dva minuta kasnije poslije trojke Borne Kapuste (63:55)...

Uslijedila je i trojka Igora Drobnjaka za 66:57, a kada je Mirković sa distance pogodio za 68:57 na četiri i po minuta prije kraja moglo je da se nasluti da SC Derbi ide ka pobjedi na premijeri u regionalnom takmičenju.

Imao je Split reakciju poslije tajm-auta (polaganje Stivensona, pa trojka Perkovića) kada je smanjio na 68:62, potom i napad da se dodatno primakne, ali je Mirković na pas Dokinsa odbio i taj nalet...

Drobnjak je predvodio SC Derbi sa 15 poena, sedam asistencija i četiri skoka, Dokins je upisao 13, Mateo Drežnjak 10, devet Pavlićević, a Mirković je svih osam postigao u posljednjih 10 minuta.

SPLIT - SC DERBI 72:76 (21:18, 16:17, 13:16, 22:25)

Split - Dvorana "Gripe". Gledalaca: 600. Sudije: Saša Pukl (Slovenija), Milan Nedović (Slovenija), Tomislav Stapić (Bosna i Hercegovina).

Split: PERKOVIĆ 11 (3-2), Stivenson 18 (4-3), Kalajdžić 6, Tišma 4, RUNJIĆ 1 (2-1), Klepo, VUKO 16 (4-3), Perkušić, Gnjidić 3, ŠELTON 4 (2-1), Pavin, LJUBIČIĆ 9 (2-1).

SC Derbi: Bogavac, Pavlićević 9 (2-1), Vučeljić, HADŽIBEGOVIĆ 2, Baćović 2, Ivišić 8, DOKINS 13 (6-5), Drobnjak 15 (4-4), DREŽNJAK 10 (2-0), KAMENJAŠ 6, KAPUSTA 3, Mirković 8.