Stotka Budućnosti i odličan početak u ABA ligi

Budućnost na startu Admiralbet ABA lige pobijedila Zadar - 103:73

21937 pregleda 66 reakcija 21 komentar(a)
U trećoj četvrtini postigao tri trojke: Vladimir Mihailović, Foto: Budućnost Voli/Filip Roganović

Početak u Admiralbet ABA ligi je bio uspješan - košarkaši Budućnost Volija su večeras u "Morači", na premijeri u regionalnom takmičenju, savladali Zadar (103:73), i drugi put u desetak dana upisali trijumf nad ekipom iz Hrvatske.

Budućnost je od početka kontrolisala utakmicu, Zadar je samo jednom vodio (6:5, poeni Darija Drežnjaka), a crnogorski šampion je već u drugoj četvrtini stigao do 14 razlike (36:22), u nastavku samo uvećavao prednost i meč mirno priveo kraju.

Poslije jedinog vođstva Zadra, Budućnost je vezala pet poena, povela 10:6, a poslije trojke Kolbija Rosa stigla do plus devet - 20:11.

Zadar je tokom prvih deset minuta priključak držao zahvaljujući ofanzivnom skoku, a 8 od 17 poena hrvatskog šampiona u tom periodu došlo je upravo nakon uhvaćenih lopti u napadu.

U drugoj četvrtini su prve minute u dresu Budućnosti upisali Joan Makundu i Brendon Pol, nakon čije trojke je tim Petra Mijovića prvi put stekao dvocifrenu prednost (29:18), dok je Zadar u tom periodu više od dva minuta bio bez poena, pa je nakon slobodnih bacanja Rosa Budućnost prvi put stigla do 14 poena viška - 36:22.

Kolbi Ros
Kolbi Rosfoto: Budućnost Voli/Filip Roganović

Tada se Zadar posljednji put vratio u meč. Na 79 sekundi do kraja prvog poluvremena Luka Božić je pogodio jedno slobodno bacanje i gosti su došli na minus pet - 39:34. Ali, uslijedio je furiozan finiš "plavih", koji su do odlaska na odmor napravili seriju 7:0, a tačku na prvo poluvrijeme stavio je Aleksa Ilić zakucavanjem - 46:34.

U drugom poluvremenu je na terenu postojao samo domaći tim, a kada je, tri minuta i 25 sekundi do kraja treće četvrtine Mihailović pogodio za 68:50, bilo je jasno da će Budućnost večeras osvojiti prva dva boda. C

Razlika je nakon toga išla i do plus 32 (100:68, trojka Andrije Grbovića), pa je napravljena dobra uvertira pred utakmicu sa Litkabelisom u Evrokupu, u srijedu (19) u "Morači".

Andriaj Grbović
Andriaj Grbovićfoto: Budućnost Voli/Filip Roganović

Ekipe su večeras izvele čak 71 slobodno bacanje (Budućnost 27, Zadar 44).

Večeras u protokolu nije bilo Marka Jagodić-Kuridže, Mijović je dao šansu svim igračima koji su bili u sastavu, a najefikasniji je bio Mihailović sa 24 poena. Ros je imao 15, Rajt 12, a Vilijams 10.

Kod Zadrana je najefikasniji bio prošlogodišnji MVP lige, Božić sa 22 poena, ali je 14 od ta 22 postigao sa penala.

BUDUĆNOST VOLI - ZADAR 103:73 (23:17, 23:17, 33:33, 24:17)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 1.450 Sudije: Ilija Belošević (Srbija), Milivoje Jovčić (Srbija) i Ivan Stefanović (Srbija).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 24 (3-2), Ilić 6, MEGI 9 (1-1), Ros 15 (8-6), Slavković 1 (2-1), Makundu, GRBOVIĆ 5 (2-2), DŽONS 8 (4-4), Vilijams 10, RAJT 12 (1-1), Popović 8 (4-3), Pol 5 (2-2).

Zadar: Klarica 1 (2-1), Vujačić 2, ŽGANEC 18 (4-3), Mazalin 7 (11-5), Njegovan, LAKIĆ 7 (4-3), Jambrović 5, DREŽNJAK 8 (5-2), Grbić, BOŽIĆ 22 (17-14), RAMLJAK 3 (1-1).