Drugo poluvrijeme kao vodilja i Mihailović kao vođa: Budućnost nadoknadila minus 14 i pobjedom otvorila Evrokup

Crnogorski šampion bolji od Litkabelisa - 76:65

21403 pregleda 143 reakcija 18 komentar(a)
Vladimir Mihailović, Foto: KK Budućnost Voli

Na šest minuta i 24 sekunde do kraja treće četvrtine Budućnost Voli je gubila od Litkabelisa na startu Evrokupa 49:35. Paulijus Valinskas je pogodio svoju drugu trojku zaredom, a treću timsku (precizan bio i Gediminas Orelik) pa je litvanska ekipa stekla maksimalnu prednost i, činilo se, kontrolisala stvari u "Morači".

Ali, tada je crnogorskog šampiona pokrenuo Vladimir Mihailović, postigao sedam od narednih 10 poena Budućnosti (ogroman doprinos dao i Andrija Slavković), koja je do kraja treće četvrtine primila samo jedan poen, preokrenula (53:50) i stigla do pobjede (76:65) na početku takmičenja u kojem ove sezone ima visoke ambicije.

A da se u četvrtoj četvrtini utakmica mirno privede kraju pobrinuli su se igrači, koji su posljednji stigli u Budućnost - Brendon Pol i Joan Makundu. Prvi je pogodio za dva poena, potom i slobodno bacanje, dok je bivši igrač Monaka bio precizan sa distance za 60:55, a onda i iz reketa za 64:57, pa je sedam razlike bilo sasvim dovoljno da se odbiju svi naleti tima iz Panevežisa. A kada je Džakori Vilijams, 102 sekunde prije kraja, pogodio za 72:61, bilo je jasno da dva boda ostaju u Podgorici.

Budućnost je odigrala dva potpuno različita poluvremena. U prvoj četvrtini je imala sedam razlike, vodila 15:8, a onda je Litkabelis napravio seriju 7:0, izjednačio (15:15), da bi nakon serije Gabrijelusa Maldunasa i Nikole Popovića poveo 32:24.

Maldunas je u prvom poluvremenu bio nerješiva enigma, u tom dijelu je igrao nešto više od deset minuta i za to vrijeme bio nadomak dabl-dabla - 10 poena i sedam skokova.

A upravo su zahvaljujući većem broju skokova gosti došli do vođstva, da bi početkom drugog poluvremena pogodili i tri trojke zaredom i stigli do pomenutih maksimalnih plus 14 (49:35). Ali, tada je Mihailović pokrenuo Budućnost i već nakon dva meča (bio najbolji i protiv Zadra u Admiralbet ABA ligi) nagovijestio da bi mogao da bude vođa ove ekipe.

Najefikasniji kod Budućnosti bili su Mekinli Rajt i Džakori Vilijams sa po 13 poena. Rajt je imao i pet asistencija. Mihailović je ubacio 12, a Makundu 10 poena.

Na drugoj strani je Maldunas imao 16 poena.

BUDUĆNOST VOLI - LITKABELIS 76:65 (17:17, 14:21, 22:12, 23:15)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 2.136. Sudije: Mikele Rosi (Italija), Sašo Petek (Slovenija) i Dragan Porobić (Bosna i Hercegovina).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 12 (2-2), Ilić, Megi, Ros 2, Slavković 6 (4-2), MAKUNDU 10, DŽONS 6 (3-2), Jagodić-Kuridža 2 (2-2), Vilijams 13 (4-1), RAJT 13 (3-1), Popović 5 (2-2), POL 7 (3-2).

Litkabelis: Lelevičijus, Sabeckis 2, Stuknis, LIPKEVIČIJUS 6 (2-1), Slavinskas, Maldunas 16 (2-1), Varnas 5 (2-2), ORELIK 14 (2-2), POPOVIĆ 6, Hadžibegović 2 (2-0), VALINSKAS 6, SIRVIDIS 8 (2-1).